REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyElektronická fakturace šetří v GO! Express & Logistics finance

aktualizováno dne 6.5.2013

expresní

Elektronická fakturace stále častěji nahrazuje klasické papírové faktury. Od začátku letošního roku platí novela zákona č. 502/2012 Sb. Zkušenosti s moderním způsobem fakturace hodnotí ředitelka pro rozvoj mezinárodní expresní přepravy GO! Express & Logistics Pavla Eretová:

„Fakturace v naší společnosti je řešena v rámci speciálního firemního softwaru, který byl vytvořen přímo naší firmou, konkrétně v německé centrále, a využívají jej všechny pobočky. V první řadě bylo nutné analyzovat data, která využívá systém pro přípravu klasických papírových faktur, jejich tisk a následné zasílání. Varianty přechodu na elektronickou fakturaci byly dvě. První nabízela řešení s německou centrálou, druhá žádala řešení pouze v české pobočce. Vzhledem k tomu, že nám účetnictví zajišťuje externí firma, bylo snazší hledat lokální řešení v České republice.“

Jednorázově se nastavil tok dat mezi centrálou v Německu a účetní firmou. Šlo o poměrně rychlý proces, vše bylo zrealizováno během dvou měsíců. Než se systém podařilo odzkoušet, posílaly se faktury i nadále poštou. Důležité bylo nastavení všech náležitostí, jež musí faktury dle platné legislativy obsahovat - tehdy šlo zejména o elektronický podpis. Technické nároky naštěstí nepředstavovaly žádnou překážku, kvůli níž by mohlo dojít ke zpoždění v zavádění elektronické fakturace.

S elektronickou fakturací začala firma už před dvěma roky. „Zpočátku bylo nutné ve dvou vlnách oslovit všechny klienty, se kterými komunikujeme nebo jsme komunikovali a vyžádat si od nich povolení elektronické fakturace se žádostí na konkrétní adresu zasílání faktury,“ vypočítává Pavla Eretová.

Česká pobočka GO! Express & Logistics byla na špici v rámci celé firmy, která elektronickou fakturaci zavedla. Ostatní pobočky v celé evropské síti fakturují stále standardní cestou. Nyní se připravují první kroky v polském GO!, kterou dostala česká pobočka do správy. O elektronické fakturaci se uvažuje především z ekonomických důvodů i na německé centrále, nicméně vzhledem k tomu, že v Německu se fakturuje denně nebo týdně, počítá se s poněkud odlišným nastavením systému než v České republice.

Zatímco v minulosti celý proces zasílání faktur trval zhruba pět hodin, nyní je kompletní fakturace hotová do hodiny a půl. Velmi podstatný je i ekonomický a ekologický přínos. Firmě se postupně podařilo několikanásobně zrychlit zpracování, archivaci i následnou likvidaci účetních materiálů, snížily se provozní náklady, skončila pracná a zdlouhavá manuální tvorba měsíční účetní závěrky. Podstatné je i usnadnění práce účetnímu úseku, zejména jisté a rychlé vyhledávání dokladů nebo snazší a přehlednější kontroly.


Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Zdroj obrázku: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy