REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyGO! Express & Logistics hlásí 14% nárůst přepravených zásilek v loňském roce

aktualizováno dne 24.2.2014

expresní

„Nové produkty pomohly zisku firmy,“ říká jednatel GO! Express & Logistics Martin Koča

Vymlouvat se na krizi, na nízké marže a další problémy v logistice bezpochyby má své opodstatnění, ale v důsledku to může znamenat propouštění zaměstnanců, oslabení firmy, možná v některých případech i likvidaci. Opakem pak je vyšší akvizice, posílení produktů a hledání cesty, jak udržet zdravý hospodářský rozvoj. Přesně takové názory má Mgr. Martin Koča, jednatel společnosti GO! Express & Logistics.

Jeho firma působí v naší republice 12 let a za tu dobu se vydobyla nezastupitelné místo v oblasti mezinárodní expresní přepravy. Každý rok její činnosti přinesl řadu změn a nejinak tomu bylo i v loňském roce. „Z dlouhodobého hlediska je zajímavé rozšířeni produktové palety o produkt GO! Commerce, který se převážně v posledním kvartálu stal hlavním tahounem obratu a počtu zásilek. Není to záležitost na jeden nebo dva roky, vidíme v tom jednoznačný dlouhodobý trend do budoucna,“ uvádí Martin Koča.

Z ekonomického hlediska i v loňském roce dosáhla plánovaného růstu. Obraty rostly o 4 %. Počet přepravených zásilek vzrostl o 14 %. Nejdynamičtější růst byl v segmentu B2C a v segmentu sucholedových zásilek. Zisk společnosti sice v porovnáni s loňským rokem mírně klesl, což bylo způsobeno investicemi do nových produktů. Mnohé firmy tak získaly partnera, který na rozdíl od jiných přepravních firem dokáže konkurovat například servisem. Zásilky GO! vyzvedává i v pozdních odpoledních hodinách a doručuje je v okolních státech druhý den do deseti hodin. „Vždy jsme razili cestu kvality. Mezinárodni expres je tím nejdražším produktem, takže před nějakými sedmi lety jsme byli s odstupem nejdražší. Jedním z trendů byl ale přesun zásilek z expresního segmentu do režimu ekonomičtějšího, takže jsme i my na to museli zareagovat a zavést ekonomický produkt GO! Smart. Poslední nový produkt GO! Commerce je cenově nejníže a míří na úplně jinou skupinu, než produkty stávající,“ dodává jednatel společnost GO! Express & Logistics. Další rána pro řadu podnikatelů byla v druhé polovině loňského roku intervence České národní banky, která oslabila korunu. Oslabení koruny se ve firmě naštěstí neprojevilo nijak zásadně, protože všechna kurzová rizika jsou dlouhodobě ošetřena, a to jak na straně nákupu, tak na straně prodeje.

Je velmi obtížné si v této době hrát na prognostiky a nikdo nedokáže říci, jaký bude další vývoj ekonomiky a jakým potížím budou muset podnikatelé čelit. „K roku 2014 většina z lidí, s kterými se bavím, vzhlíží s optimismem a nadějí, že je konec krize. Když se podívám na okolní země, tak ve všech se více méně projevil růst již v roce 2013, jen u nás zatím ne. Alarmující je také fakt, že máme nejvyšší nezaměstnanost v polistopadové době, takže businessové vyhlídky jsou sice pozitivní, ale otázkou zůstává, do jaké míry se to promítne třeba do již zmiňované nezaměstnanosti,“ tipuje Martin Koča.


Zdroj obrázku:www.general-overnight.cz
Zdroj informací:www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy