REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyPomoc pro zdravotnické firmy od GO! Express & Logistics

aktualizováno dne 17.06.2013

expresní

Již dva roky mohou firmy i nemocnice oborové řešení expresní zásilkové služby GO! Express & Logistics, které se nazývá GO! Life Science. Jako se v průběhu těch dvou let vyvíjelo řešení, tak se vyprofilovaly i firmy, pro které je řešení vhodné.

Nejvíce jej nyní využívají společnosti, které se zabývají biotechnologiemi, výzkumem a vývojem léků a dalšími obory v rámci life science. Patří k nim nemocnice či výzkumná centra. Na českém trhu působí celá řada zahraničních farmaceutických společností, které v rámci klinického šetření nových léků provádějí studie, v jejichž rámci je nutné posílat vzorky mezi jednotlivými pracovišti, nemocnicemi, kde probíhá výzkum, i mateřskou firmou. GO! pro ně v minulosti vozilo především dokumenty, týkající se studií, nicméně farmaceutické firmy požadovaly i převoz vzorků. Další postup přibližuje ředitelka pro rozvoj firmy GO! Mgr. Pavla Eretová. „Kurýrní společnosti většinou neměly problém s přepravou zásilek chlazených i mražených, ale složitější bylo zajištění a příprava samotné zásilky. To znamená, že řada firem uměla převézt polystyrenový box vybavený chladícím médiem, ale už se nikdo nezamýšlel nad tím, že v rámci fakultní nemocnice už není žádné oddělení, které by disponovalo termoboxy, nebo různými chladícími médii apod. Poměrně běžné byly i případy, kdy zaměstnanci nevěděli, jak zásilku řádně zabalit. Tím jsme reflektovali potřebu nejenom přepravy, ale především přípravu zásilky jako takové.“

Postupem času začali i ostatní přepravci nabízet pomoc při přípravě zásilek obsahujících suchý led, ale jejich možnosti takového servisu se většinou omezily na Prahu a Brno. „Aktuálně je GO! jedna z mála firem, která je schopná kompletaci zajistit z jakéhokoli místa v Česku. Výhodou naší sítě je fakt, že náš expresní systém se v rámci celé Evropy realizuje především pozemní cestou. Standardně používáme dodávky do 3,5 t. Suchý led totiž v případě pozemní přepravy není deklarován jako nebezpečné zboží (ADR), což pro klienta znamená nulový příplatek za nebezpečné zboží a odpadají také striktní požadavky na balení a označení zásilek, “ doplňuje Pavla Eretová.

V roce 2012 se v síti GO! v Německu intenzivně pracovalo na zdokonalení systému převozů při kontrolované teplotě. Na celém území našeho západního souseda funguje od září loňského roku systém umožňující přepravy při kontrolovaných teplotách, kdy klient současně s doručením zásilky automaticky dostává také kompletní záznam vývoji teploty uvnitř po celou dobu přepravy. GO! Česko aktuálně pracuje na návrhu řešení, jak se na tento systém plnohodnotně napojit.

Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Zdroj obrázku: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy