REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyGO! rozšiřuje nabídku obalů

aktualizováno dne 18.11.2013

expresní

Do této doby používala společnost GO! Express & Logistics na přepravu zásilek v teplotním režimu jeden druh obalů, a to polystyrenové EPS termoboxy ve dvanácti velikostech. Takto velký rozsah velikostí neposkytoval doposud žádný jiný přepravce. Klient si tak mohl vybrat obal „na míru“ aby své zboží mohl ideálně zabalit. V posledním roce se objevily požadavky především ze strany výrobců a dodavatelů potravin, zda by firma neposkytla větší termoboxy. Požadavek klientů vycházel většinou z potřeby zasílat své zboží i v originálním obalu a větším množství.

Další postup doplňuje prokuristka firmy GO! Express & Logistics Pavla Eretová: „Rozhodli jsme se oslovit zahraniční dodavatele obalových materiálů a na základě nabídky a specifikace požadavků zařadili do vlastního portfolia obalových materiálů nové produkty. Od nového roku tak nabídneme tři nové termoboxy s přívlastkem BIG. Tento název napovídá o jaké termoboxy půjde. Velkokapacitní a boxy budou mít objem 91, 170 a 236 litrů. Jejich nosnost bude od 80 do 200 kg. Zároveň pojmou větší množství suchého ledu, což umožní přepravu do vzdálenějších destinací. Jen pro představu, objemově by se v takových termoboxech daly přepravovat půlpaletové zásilky.“

Nové boxy testují v těchto dnech někteří zákazníci a překvapila je skutečnost, že boxy pojmou takové množství suchého ledu, že namražené zboží v nich vydrží déle než týden. Dá se předpokládat, že nové boxy budou využívat nejenom potravinářské firmy na své vzorky a výrobky, ale i firmy, které posílají vzorky menší, ale do destinací, u kterých je zkušenost s tím, že celní procedura se může zdržet. Je to enormní výhoda, protože chladící médium bude působit až deset dnů. Je tak větší jistota, že i přes možné zdržení se dostane zásilka do cíle nepoškozená.

„Tyto velké termoboxy chceme využívat pro letecké přepravy do vzdálenějších destinacích, kde bývá problémem tranzitní doba a také celní řízení. Nové termoboxy budou v naší nabídce od začátku příštího roku. Jsou dostatečně velké, aby pojaly větší množství suchého ledu a tím odpadne časový stres a poškození zásilky,“ doplňuje Pavla Eretová.

Polystyrenové termoboxy byly jediné obaly, které se používaly pro oblast GO! Life Science a GO! Food & Logistic a používaly se pro teploty od -80°C do 0°C. To se týkalo mražených zásilek. Firma reflektovala požadavky trhu, který se obrací na přepravu zásilek 2 – 8°C (používají se gelové vložky) a také na přepravu zásilek při pokojové teplotě od 15° do 25°C. Od Nového roku tak budou zásilky rozděleny do jednotlivých skupin, aby co nejlépe přepravy i použité obaly vyhověly potřebám zákazníků. Pokud jde o složení obalů, tvoří je sedmivrstvý kartón a vnitřní prostory pak speciální pěna, která má potřebné hygienické atesty a odpovídá potřebám přepravy potravin i zdravotního materiálu, či biologickým vzorkům. Tvrzená pěna spolu s lepenkou má bezvadné dostatečnou mechanickou odolnost. I obaly pro přepravu zboží a surovin při pokojové teplotě a chlazených mají různé velikosti a provedení rozdělené podle kolísání venkovní teploty. Celková tloušťka stěn se proto pohybuje od čtyř do sedmi centimetrů, přičemž nejtěžší box váží méně než tří kilogramy.

Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Zdroj obrázku: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy