REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyJak převážet teplotně náchylné zásilky

aktualizováno dne 20.1.2014

expresní

Pokud firmy potřebují odeslat produkty v určitém teplotním režimu do blízkých, ale i vzdálenějších destinací, neobejdou se bez termoboxů s chladícím médiem nebo chladících systémů. Podobné je to i se zasíláním léčiv, vzorků potravin či biologického materiálu a podobně.

Transport zboží s kontrolovanou teplotou je logisticky náročná oblast. Přepravě takových zásilek se proto věnují jen některé logistické společnosti, které mají k dispozici potřebný vozový park a vybavení. Ne vždy je však nutné objednávat chladící či mrazící vůz, protože pro přepravu menších zásilek jsou dostačující, a také z hlediska nákladů mnohem výhodnější, termoboxy naplněné suchým ledem a nebo speciální obalové systémy. Jedná se o obaly pro přepravu vzorků či zboží buď v chlazeném stavu v teplotním rozmezí 2°- 8°C nebo při pokojové teplotě, tedy při teplotách 15°- 25°C. Pro regulaci se u těchto systémů používají speciální gelové komponenty.

Nejpropracovanější systém přepravy zásilek v různých teplotních režimech nabízí společnost GO! Express & Logistics (http://www.general-overnight.cz/produkty/oborova-reseni/life-science.html). Pro udržení teploty od -78°do -4°C využívají polystyrenové EPS boxy. Aktuálně si zákazníci vybírají z deseti velikostí o různém objemu až do 169 litrů. Taková velikost umožňuje zasílání například vzorků potravin v originálním balení. Další nespornou výhodou je, že bez nutnosti výměny suchého ledu vydrží zásilka až deset dní, což se využije především při zasílání do vzdálených destinací. Prostorné termoboxy jsou zárukou, že odpadne časový stres a možné znehodnocení zásilky.

Blíže nám tento proces přiblížila ředitelka operativy firmy GO! Express & Logistics Vlaďka Janoušková.

„Správné zabalení zásilky obsahující suchý led je prioritní, protože nejvíce potíží vzniká právě při balení. Musí se dodržet přesné postupy, jako je například zohlednění rozměrů obalu a způsob přelepování zásilek neprodyšnými lepenkami, tak aby vnější obal nebránil úniku plynu uvolňujícího se z tohoto chladícího media. Důležité je také nepodcenit množství suchého ledu.“

Všeobecně se doporučuje 5 kg suchého ledu na jeden den tak, aby byla 100% zajištěná ochrana zásilek, respektive obsahu. Počítat se musí i s eventuálními kontrolami na hranicích.

„Tento fakt se týká především zásilek, které jdou mimo EU a je třeba do tranzitní doby započítat také čas, po který se zásilka nachází v celním řízení. Dále doporučujeme zásilky odesílat do vzdálených destinací na začátku týdne, aby do doby přepravy nezasáhl víkend.“

A jaké informace jsou pro návrh optimálního způsobu přepravy zásadní?

„Co je konkrétně obsahem zásilky, kam zásilka putuje, abychom prověřili veškeré možnosti přepravy, zda klient bude mít zásilku již zabalenou a pokud ano, tak zda je zabalena přesně podle našich požadavků a předpisů, případně nabídnout klientovi zabalení zásilky, „doplňuje Vlaďka Janoušková.

Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Zdroj obrázku: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy