REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladySpolečnost Honda podepsala memorandum týkající se uvedení vozidel poháněných palivovými články na trh v severských zemích

aktualizováno dne 15.10.2012

automobilová

Společnosti Honda, Toyota, Nissan a Hyundai podepsaly v Kodani Memorandum o porozumění (MoU) s organizacemi severských zemí podporujících uvedení elektromobilů poháněných palivovými články (FCEV) na trh a rozvoj infrastruktury čerpacích stanic na vodík v letech 2014 až 2017. Toto memorandum zdůrazňuje odhodlání společnosti Honda zaměřit se na vývoj elektromobilů s palivovými články, které Honda považuje jako jedinou technologii s nulovými emisemi.

Společnost Honda se zabývá výzkumem a vývojem palivových článků od poloviny osmdesátých let a od té doby stojí v čele jak výzkumu a vývoje, tak i v prodejích této technologie. Minulý měsíc Honda oznámila, že v roce 2015 uvede na trh v Japonsku, USA a Evropě zcela nový elektromobil poháněný palivovými články. Tento nový vůz představí další technologický pokrok a významné snížení nákladů.

Podepsané Memorandum se snaží vytvářet dialog s veřejnými a soukromými subjekty v Norsku, Švédsku, na Islandu a v Dánsku o urychlení uvedení FCEV vozidel na trh. Memorandum navazuje na dohodu podepsanou výrobci automobilů v Evropě v roce 2009, která označila rok 2015 jako možný horizont pro uvedení těchto vozidel na trh v regionech, kde je k dispozici infrastruktura čerpacích stanic na vodík.

V komentáři k účasti Hondy na tomto projektu, Ken Keir, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe řekl: "V roce 2002 se Honda stala první automobilkou na světě, která uvedla do silničního provozu automobil poháněný palivovými články a nabídla jej tak běžným uživatelům, dodala vůz Honda FCX fleetovým zákazníkům ve Spojených státech a v Japonsku. Chceme i nadále zajímat vůdčí pozici ve vývoji technologie palivových článků ve světě, včetně Evropy. Toto memorandum potvrzuje náš závazek.“

Memorandum o porozumění bylo podepsáno za přítomnosti dánského ministra dopravy a ředitele Mezinárodní Energetické Agentury (IEA) a Ředitelství pro udržitelnou energetickou politiku a technologie na konferenci 3GF (Global Green Growth Forum) v Kodani.


Zdroj obrázku:www.honda.cz
Zdroj informací:www.honda.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy