REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyIBIZA CUPRA - ESENCE ZNAČKY SEAT

DYNAMICKÝ VŮZ PRO KAŽDÝ DEN

aktualizováno dne 7.11.2012

automobilová

 • Skvělý, působivý design
 • Úžasné jízdní výkony díky 132 kW/180 k a DSG
 • 0-100 km/h za 6,9 sekundy, ale průměrná spotřeba pouhých 5,9 l/100 km
 • Inovativní technika včetně nového přenosného zařízení SEAT Portable System
 • Exkluzivní výbava, rozsáhlé možnosti pro individualizaci


 • Nová Ibiza CUPRA představuje ryzí esenci značky SEAT. Působivý design, vysoký výkon a nejmodernější technika vytváří z nového modelu Ibiza CUPRA nejdynamičtější vůz ve své třídě. Ibiza CUPRA je díky svému kompaktnímu formátu a vysoké úrovni funkčnosti dynamickým vozem pro každodenní provoz, který přináší řidiči skutečné potěšení z jízdy. Výkony jsou fascinující – zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 6,9 sekundy a nejvyšší rychlost je 228 km/h. Průměrná spotřeba paliva zůstává přesto na pozoruhodně nízké hodnotě 5,9 l/100 km. S uvedením na trh se počítá v únoru 2013.

  Začíná nová kapitola úspěšného příběhu. První generace modelu Ibiza CUPRA vyjela na silnice v roce 1997 a od té doby se modely CUPRA proměnily v ikonu značky SEAT. Další kapitolu tohoto příběhu bude psát nová Ibiza CUPRA s výkonem 132 kW/180 k, sedmistupňovou převodovkou DSG, elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS a vysokovýkonnou brzdovou soustavou. Nová Ibiza CUPRA se může pochlubit jak vysokou úrovní techniky, tak i rozsáhlou výbavou s inovativními detaily. Mezi ně patří například na přání dodávaný přenosný multimediální systém s dotykovým displejem (SEAT Portable System), který kombinuje funkce navigačních a zábavních systémů a je vyjímatelný pro použití mimo vozidlo.

  „Ibiza CUPRA patří mezi ikony značky SEAT. Její senzační design a kultivovaná dynamika slibují potěšení z jízdy na každém kilometru,“ říká James Muir, prezident společnosti SEAT, S.A.. „Nová Ibiza CUPRA svou inovativní technikou, vylepšeným interiérem a ještě vyšší úrovní kvality jasně ukazuje, jak rychle a důsledně pokračuje naše značka ve svém vývoji.“

  Vynikající výkon, nejmodernější technika
  Inovativní motor 1.4 TSI překypuje navzdory svým kompaktním rozměrům nejmodernější technikou, jako je například dvojité přeplňování kompresorem a výfukovým turbodmychadlem v kombinaci s přímým vstřikováním benzinu. Nejvyšší výkon 132 kW/180 k a maximální točivý moment 250 N.m zaručují výjimečně dynamické a kultivované jízdní výkony, zatímco zvukový generátor ve výfukové soustavě dodává vozu jedinečný sportovní zvuk. Sedmistupňová převodovka DSG s extrémně rychlým řazením může být nyní ovládána pádly pod volantem.

  Podvozek modelu Ibiza CUPRA je sériově vybaven 17“ koly z lehké slitiny, která v kombinaci s nižší světlou výškou a sportovně naladěným odpružením přispívají k maximální agilitě a preciznosti. Alternativou sériových vysokovýkonných brzd je brzdová soustava AP Racing Performance. Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS potlačuje sklon k nedotáčivosti a zlepšuje ovladatelnost při rychlém průjezdu zatáčkou. Součástí sériově dodávaného bezpečnostního paketu modelu Ibiza CUPRA je rovněž elektronicky řízený stabilizační systém ESP zahrnující asistenta pro rozjezd do kopce. Ibiza dosáhla nejvyššího pětihvězdičkového hodnocení v nárazových testech Euro NCAP.

  „Spontánní intenzivní akcelerace, agilní ovladatelnost, dobrá trakce a citlivé brzdy poskytují potěšení z jízdy symbolizované názvem CUPRA,“ říká Dr. Matthias Rabe, viceprezident společnosti SEAT, S.A., zodpovědný za výzkum a vývoj. „Nová Ibiza CUPRA je dokonalým příkladem způsobu, jímž SEAT využívá nejmodernější technologie koncernu Volkswagen k tomu, aby vytvořil jedinečné vozy, které přinesou svým majitelům maximální spokojenost.“

  Expresivní design s výraznými liniemi
  Expresivní design vyjadřuje na první pohled neobyčejný charakter nové Ibizy CUPRA, dynamického kompaktního vozu, jehož tvary s dobře vypracovanými „svaly“ vyzařují solidnost konstrukce. Nová tvář zdůrazňuje svou širokou maskou chladiče a velmi efektními otvory pro přívod vzduchu šířku, robustnost a výkon nové Ibizy CUPRA. V sofistikovaném designu předních světlometů se odráží značná pozornost věnovaná pečlivému zpracování detailů vozů SEAT. Hranaté linie sériově dodávaných bi-xenonových světlometů jsou typické pro nový designérský styl značky SEAT a zároveň jsou perfektně začleněné do sošných tvarů Ibizy. Světlomety LED pro denní svícení sledují linii předních světlometů a vytvářejí jedinečný světelný podpis, stejně jako zadní svítilny LED. Bi-xenonové světlomety poskytují dokonalé osvětlení, zatímco do velkých mlhových světlometů je integrována funkce světel pro odbočování.

  Profil třídveřového kupé oživují ostře definované linie a hrany a jeho dynamiku podtrhují svalnatá zadní ramena a exkluzivní 17“ kola. Leskle černá vnější zpětná zrcátka vytvářejí jasný kontrast s lakem karoserie modelu Ibiza CUPRA. Mohutná záď zdůrazňuje zvláštní postavení Ibizy CUPRA jako nového měřítka pro kompaktní vozy. Její široký nárazník rámuje masivní, matně černý difuzor, v němž je vyvedena koncovka výfuku lichoběžníkového tvaru.

  Přehledný a velmi kvalitní interiér
  Emocionální síla vnějšího designu nalézá pokračování v interiéru modelu Ibiza CUPRA s extrémně minimalistickou a jasně strukturovanou přístrojovou deskou. Atmosféra výjimečné kvality a preciznosti řemeslného zpracování je výsledkem důsledného zaměření značky SEAT na detaily. Nový sportovní volant je vybaven logem CUPRA a pádly pro manuální řazení převodovky DSG, které jsou v dosahu řidičových prstů. CUPRA je navíc vybavena unikátními sportovními sedadly, která mohou být na přání čalouněná kůží ve dvou barevných odstínech.

  Zábavní systém v modelu Ibiza CUPRA je zcela nový. Vysokovýkonný audiosystém může být doplněn přenosným multimediálním systémem s dotykovým displejem (SEAT Portable System). Cenově velmi atraktivní řešení s 5“ displejem je vyjímatelné a přenosné pro použití mimo vůz, přestože je dokonale integrováno do elektronického systému vozidla. Rozsáhlá nabídka funkcí zahrnuje navigační systém, telefonní systém handsfree s hlasovým ovládáním a palubní počítač. K dispozici je rovněž funkce „fotorámečku“, která umožňuje uživatelům personalizovat si svůj systém fotografiemi, dále užitečná funkce poznámkového bloku a funkce „dálkového světla“, která přijde uživatelům vhod jako kapesní svítilna, pokud vystoupí z vozu za tmy.

  Od května příštího roku bude SEAT Portable System nabízet další nové funkce včetně možnosti přístupu k internetu prostřednictvím připojeného chytrého telefonu. Uživatelé tak získají přístup k aktuálnímu dopravnímu zpravodajství, předpovědi počasí a vyhledávání parkovišť a místních bodů zájmu.

  Na českém trhu se Ibiza Cupra objeví v průběhu měsíce března 2013.

  SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

  Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

  Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.


  Zdroj obrázku:www.seat.cz
  Zdroj informací:www.seat.cz
  Kategorie novinky: automobnilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy