REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyINSPIROVANÝ VÝKON S NULOVÝMI EMISEMI NA AUTOSALONU V PAŘÍŽI

aktualizováno dne 31.8.2012

Koncepční vůz Infiniti LE Concept, další významný krok této značky na cestě za ekologicky odpovědnými a přitom výkonnými luxusními vozy, je skutečné Infiniti, kterému chybí jediné: výfuk. Infiniti LE Concept, jehož evropská premiéra se uskuteční 27. září na pařížském autosalonu v pavilonu 1, doplní mnohokrát oceněný sportovní koncepční vůz Infiniti EMERG-E a sériově vyráběný hybridní model M35h na jedinečné přehlídce výkonných automobilů bez kompromisů.

automobilová

“Infiniti LE Concept je koncepční model vyvinutý se záměrem sériové výroby – většina toho, co vidíte, se brzy stane skutečností,“ uvedl Bernard Loire, viceprezident společnosti Infiniti pro Evropu, Blízký východ, Indii a Afriku. „Zatím je sice předčasné mluvit o tom, kdy a kde bude uveden do prodeje, ale zesilující trend podpory elektromobilů v poslední době je velmi povzbudivý – například Francie zvýšila podporu pro jejich nákup z 5000 na 7000 euro na jeden vůz. Je tedy příznačné, že evropský debut modelu LE Concept proběhne právě v Paříži.“ „Ve společnosti Infiniti jsme přesvědčeni, že budoucnost luxusu je spojena s ekologickou odpovědností, a proto chceme v tomto úsilí i nadále hrát vedoucí roli.“

ZAJÍMAVOSTI OD ZNAČKY INFINITI NA AUTOSALONU V PAŘÍŽI 2012
• První pařížský autosalon s Johanem de Nysschenem ve funkci prezidenta společnosti.
• Evropská premiéra modelu Infiniti LE Concept, prvního 100 % elektromobilu značky Infiniti.
• Infiniti LE doplní koncepční sportovní vůz Infiniti EMERG-E s motorem uprostřed a technologií prodloužení dojezdu a model Infiniti M35 Hybrid jako nejnovější Infiniti s výkonem bez kompromisu.
• Nejexkluzivnější a nejdražší model značky FX Vettel Edition bude vystaven současně se závodním vozem F1™ stáje Red Bull Racing.
• Ukázky vozů z modelových řad značky Infiniti prodávaných ve Francii – coupé, sedanů, kabrioletů a crossoverů.
• Kulaté stoly na téma podnikového růstu a ekologické odpovědnosti z pohledu společnosti Infiniti.


HVĚZDY ZNAČKY INFINITI V PAŘÍŽI ZBLÍZKA

automobilová Infiniti LE Concept
Model LE Concept s ryze elektrickým pohonem, který kombinuje radost z řízení s nulovými emisemi v dramatickém designu kompaktního sedanu, přichází do Paříže s příslibem uvedení do prodeje na vybraných trzích přibližně do dvou let. Vystavený model vyniká nejen vyspělou pohonnou jednotkou, ale také svým designem – zaujme nejen elektrickým pohonem, ale především svým ztělesnění dynamického luxusu. O připravenosti pro výrobu svědčí také umělecky ztvárněný interiér a technologie zaměřené na pohodlí uživatele – včetně revolučního bezdrátového nabíjecího systému.

Zcela nový design karoserie čtyřdveřového sedanu slučuje dynamiku a eleganci s příznačnými prvky a nejmodernějším designovým stylem značky Infiniti. Proporce jsou jako vždy skvěle vyvážené, zvýšená zadní část evokuje dojem pohybu. Vpředu podle očekávání najdeme masku s dvojitým obloukem, která však pod osvětleným logem Infiniti uprostřed skrývá přípojku pro nabíjení. Přední a zadní LED světla odrážejí designový styl posledních koncepčních vozů značky Infiniti, stejně jako zadní sloupek ve tvaru půlměsíce a výrazný profil zádě, uhlazený a dynamický zároveň. Přední profil, zadní difuzér a postranní aerodynamické prolisy – vše s integrovaným osvětlením – přispívají k mimořádně nízkému koeficientu odporu vzduchu Cd s hodnotou pouhých 0,25.

Svou délkou 4,7 m se LE Concept podobá sedanu Infiniti G a dokládá tak přesvědčení značky Infiniti, že nulové emise nemusí nutně znamenat malé rozměry. A nemusí být ani na úkor smyslového potěšení: interiér v ničem nezapře luxusní vůz, který díky tichému elektrickému pohonu nabízí nerušenou jízdu při každé rychlosti. LE Concept je vybaven přístroji a možnostmi připojení nové generace, ale příznačná pohostinnost značky Infiniti tím rozhodně netrpí – jak dokládá měkké podsvícení, vynikající viditelnost a přívětivá otevřenost.

LE Concept nezná kompromisy ani v prostornosti či pohodlí. Inovativní umístění lithium-iontových baterií pod podlahou zajišťuje nejen snadný přístup do zavazadlového prostoru a místa pro cestující, ale přispívá rovněž k nízkému těžišti vozu a zlepšuje tak jeho ovladatelnost.

LE Concept je věrný filozofii inspirovaného výkonu značky Infiniti a jízda s ním rozhodně není nudná. Zásluhu na tom má vysoce výkonný elektromotor s výkonem 100 kW (134 k) a točivým momentem 325 Nm, který je okamžitě k dispozici. Cílem konstruktérů byla „strhující akcelerace elektromobilu bez omezení dojezdu“, který činí přibližně 160 km. Pohonný systém je řízen umělecky tvarovaným ovladačem, který nabízí volbu z několika jízdních režimů. Středový panel pak zobrazuje různé informace (jako například dynamickou kalkulaci dojezdu) s využitím kombinace digitálních a analogových ukazatelů.

Jako zdroj energie slouží lithium-iontová baterie s osvědčenou laminovanou konstrukcí a kapacitou 24 kWh. Rychlý nabíječ ChaDeMo DC50kW ji dokáže nabít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. Mezi další možnosti patří inovativní systém bezdrátového napájení s domovskou základnou. Využívá cívku bezpečně uloženou v nabíjecím adaptéru a s její pomocí nabíjí baterii prostřednictvím indukčního toku. Inteligentní parkovací asistent automaticky navede vozidlo nad nabíjecí adaptér do nejvhodnější polohy pro optimální nabíjení a řidič může odejít, aniž by musel připojovat jakékoli kabely. Vysokofrekvenční bezkontaktní nabíjení, které lze sledovat na displeji vozu nebo pomocí inteligentního telefonu, je bezpečné pro děti i domácí zvířata a lze je snadno nainstalovat v domácí garáži.

„Luxusní vůz nové generace pro ekologicky smýšlející zákazníky nesmí být poznamenán kompromisy v oblasti výkonu. Zákazníci se chtějí chovat ohleduplně k prostředí, současně však nechtějí obětovat nic z toho, na co jsou zvyklí ve svých současných luxusních vozech,“ poznamenal Bernard Loire.

Model LE Concept svými nulovými emisemi a nekompromisním přístupem k luxusu definuje novou třídu kompaktních exkluzivních elektromobilů. Společnost Infiniti jej hodlá uvést na trh v roce 2014 a stát se tak průkopníkem v tomto segmentu.

Koncepční vůz Infiniti EMERG-E
Autosalon v Paříži bude svědkem prvního veřejného představení koncepčního vozu EMERG-E od doby, kdy byl tento model nominován jako jeden z vítězů významné mezinárodní soutěže Automotive Brand Contest pořádané německou organizací German Design Council. Tato cena navazuje na nadšené přijetí, kterého se tomuto vozu dostalo při jeho letošní premiéře na autosalonu v Ženevě a při představení plně funkčního prototypu na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Infiniti EMERG-E je jedinečným ztělesněním inspirovaného výkonu značky Infiniti. Tento sportovní vůz s elektrickým pohonem a dvěma motory o výkonu 402 k (300 kW) dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé čtyři sekundy – a z nuly na 210 km/h za půl minuty. Současně je předzvěstí řady nových technologií, s jejichž nasazením značka Infiniti ve svém úsilí o výkonné a ekologicky šetrné vozy počítá. Infiniti EMERG-E je rovněž skvělou ukázkou designového jazyka značky a jeho prvního uplatnění v segmentu vysoce výkonných sportovních vozů s motorem uprostřed.

Infiniti M35 Hybrid
Spolu s koncepčním vozem EMERG-E bude v rámci pařížské expozice značky Infiniti vystaven i model M35h, který jasně dokládá její nekompromisní přístup i v kategorii sériově vyráběných vozů. Tento model, jehož emise CO2 činí pouze 159 g/km, dokáže přesto zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,5 sekundy a byl společností Guinness World Records prohlášen za nejrychleji akcelerující hybridní sedan na světě.

Infiniti FX Vettel Edition a závodní vůz F1™ RBR
Výkon ve své tradičnější podobě bude v Paříži zastupovat dosud zřídka prezentovaný a pravděpodobně nejexkluzivnější dosud vyrobený crossover Infiniti FX Vettel Edition s motorem V8 o objemu 5,0 litru a výkonem 420 k, který byl vyvinut ve spolupráci s dvojnásobným mistrem světa v závodech Formule 1 Sebastianem Vettelem. V celé západní Evropě bude k dispozici pouze 50 exemplářů tohoto vozu, a to za cenu od 120 000 € (v závislosti na zemi).

Na stánku značky Infiniti jej bude doprovázet jediný další vůz, který nese Sebastianovo jméno – závodní vůz F1™ týmu Red Bull Racing, partnera značky Infiniti.

Infiniti G, EX a FX
Expozici značky Infiniti v Paříži doplní exkluzivně vybavené verze Premium luxusního SUV FX30d a crossoveru EX30d, pod jejichž kapotou se skrývá vysoce účinný dieselový motor Infiniti V6 s objemem 3,0 litru a mimořádným točivým momentem. Řada Infiniti G bude zastoupena modelem G37 Cabriolet, dvoudveřovým sportovním coupé s velkorysou základní výbavou, vybaveným výkonným a akusticky vyladěným motorem V6 a elektricky ovládanou pevnou střechou pro strhující zážitky pod otevřeným nebem.

ČLENOVÉ VEDENÍ DOSTUPNÍ PRO ROZHOVORY

Tisková konference na pařížském autosalonu 27. září bude příležitostí pro Johana de Nysschena, prezidenta globální divize IBU (Infiniti Business Unit), který představí svou vizi značky Infiniti.

Kromě toho budou v rámci akce pro rozhovory dostupní následující vedoucí pracovníci Infiniti. Pro sjednání rozhovorů se obraťte na svého PR manažera:

Členové globálního vedení společnosti Infiniti
• Andy Palmer – výkonný viceprezident, plánování produktů, obchodní strategie, marketingová komunikace, divize Infiniti
• Johan De Nysschen – prezident, Infiniti Global
• Shiro Nakamura – vrchní viceprezident a šéfdesignér
• Koji Nagano – ředitel pro design
• Francois Bancon, zastupující generální manažer, strategie a plánování produktů
• Simon Sproule – podnikový viceprezident, globální marketingová komunikace
• Andreas Sigl – globální ředitel pro aktivity Infiniti v oblasti Formule 1


Vedoucí pracovníci Infiniti AMIE
• Bernard Loire – viceprezident, Infiniti AMIE (Afrika, Blízký východ a Evropa)
• Jerry Hardcastle – viceprezident, technické centrum pro Evropu a Velkou Británii
• Victor Nacif – viceprezident pro design, Evropa
• Guillaume Pelletreau – obchodní ředitel, Infiniti Europe
• Jean-Pierre Diernaz – ředitel pro marketing a komunikaci, Infiniti AMIE
• Carlos Montenegro, podnikový obchodní ředitel
• Olivier Remaud, manažer produktů, crossovery
• Gert Van Avondt, manažer produktů, vozy
• Tony Lewis, oblastní ředitel, sever
• Jean-Philippe Roux, oblastní ředitel, jih


Během druhého tiskového dne 28. září se v konferenční místnosti Paris MS uskuteční tisková konference sdružení partnerů Alliance. Podrobnosti budou oznámeny samostatně.


Zdroj obrázků:www.infinitipress.eu
Zdroj informací:www.infinitipress.eu
Kategorie novinky: skladování dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy