topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - železniční doprava - ArchivAUTOSALON ŽENEVA 2012: PŘEHLED NOVINEK ZNAČKY INFINITI

aktualizováno dne 8.3.2012

automobilová

Infiniti, japonská značka nabízející vysoce výkonné luxusní automobily, na 82. mezinárodním autosalonu v Ženevě odhaluje svůj první sportovní automobil s pohonnou jednotkou před zadní nápravou nazvaný INFINITI EMERG-E.

Značka Infiniti navíc potvrdila zahájení výroby limitované série 200 vozů modelu FX Sebastian Vettel o výkonu 420 k pro evropské a středovýchodní trhy a oznámila snížení emisí svého držitele světového rekordu, modelu Infiniti M Hybrid, na 159 g/km.

INFINITI EMERG-E: ELEKTRIZUJÍCÍ POHLED NA NOVÝ SPORTOVNÍ VŮZ

automobilová
Koncept INFINITI EMERG-E, jenž má svou premiéru na ženevském autosalonu 2012, je velmi pokrokovým sportovním automobilem s pohonnou jednotkou před zadní nápravou. Zároveň nabízí vzrušující pohled do budoucnosti Infiniti.

INFINITI EMERG-E je hmatatelným důkazem záměru značky Infiniti vyrábět odvážný model budící pozornost a odpovídající příslibu značky v podobě Inspirovaného výkonu. Signalizuje rovněž řadu nových vzrušujících technických řešení, která značka začne používat ve snaze konstruovat vozy s velkou udržitelnou výkonností. INFINITI EMERG-E zároveň přináší čerstvé vyjádření designového výrazu značky Infiniti poprvé použitého u vysoce výkonného sportovního vozu s pohonnou jednotkou před zadní nápravou.

INFINITI EMERG-E je důležitý i tím, že je prvním vozem Infiniti, jehož vývoj probíhal v Evropě. Navíc jeho pokročilá technologie záměrně čerpá ze znalostí dodavatelů mimo běžnou základnu Infiniti ve snaze vyhledávat maximálně inovativní hardware a co nejhlubší výchozí znalosti. Díky tomuto hledání se Infiniti stalo součástí iniciativy britské vlády s názvem Rada pro technologické strategie, jejímž cílem je urychlit nástup vozů s nízkými emisemi CO2 na britské silnice.

INFINITI EMERG-E je konečným vyjádřením Inspirovaného výkonu. Tento sportovní vůz s pohonnou jednotkou před zadní nápravou a pohonem dvěma elektromotory o výkonu 402 k (300 kW) je schopen zrychlit z 0 na 96 km/h za pouhé čtyři sekundy a z nuly na 208 km/h na jediný plynulý záběr za 30 s. Přesto funguje i jako vzrušující způsob městské přepravy s nulovými emisemi a dojezdem přesahujícím 48 km. A když se ke dvěma elektromotorům připojí zážehový motor prodlužující dojezd, produkuje jen 55 g/km emisí CO2 (cyklus NEDC). V rámci kompaktní délky 4,464 m dvoumístného INFINITI EMERG-E je dvojice elektromotorů, sada lithio-ionových akumulátorů, čtyři invertory, tříválcový spalovací motor, jenž prodlužuje dojezd, a nádrž paliva. Vše je efektivně zabaleno ve velice aerodynamické lehké karoserii charakteristické ladností designu, jenž může pocházet pouze od Infiniti.

automobilová

INFINITI ODSTARTUJE VERZI FX SEBASTIAN VETTEL

Značka Infiniti dnes potvrdila, že bude zahájena výroba limitované edice 200 vozů verze FX Sebastian Vettel poprvé vystavené jako koncept na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011. Bude se prodávat v Evropě a na Středním východě. Oznámil to Bernard Loire, viceprezident Infiniti pro Evropu a Střední východ.

Výrobní verze bude svým výkonem 420 k odpovídat konceptu a stane se tak nejvýkonnějším modelem Infiniti, jaký se dosud v Evropě prodával. Ačkoliv cena zatím není k dispozici, bude rovněž modelem nejdražším.

Vůz je výsledkem spolupráce mistra světa, jezdce týmu Red Bull Racing a globálního reprezentanta značky Sebastiana Vettela se šéfdesignérem Infiniti Shirem Nakamurou. Současná vlajková loď značky Infiniti a na některých trzích rovněž její nejprodávanější model, motorem V8 poháněný FX50S, je díky své sofistikované technologii, odlehčeným komponentům a prvkům, jako je aktivní řízení zadních kol umožňující maximální obratnost, ideálním výchozím bodem pro verzi FX Sebastian Vettel. Změny zahrnující vyšší výkon, nižší hmotnost, dlouhé převody, větší přítlak a nižší a tužší zavěšení činí z tohoto sportovního automobilu supervůz mezi crossovery.


Zdroj informací:www.infinitipress.eu
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy