REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyINTERMODÁLNÍ PŘEPRAVA Z/DO TURECKA SNIŽUJE NÁKLADY NA PŘEPRAVU

aktualizováno dne 28.4.2014

železniční

Začátkem roku 2014 uvedly divize DSV Road a DSV Air&Sea do života společný projekt v oblasti intermodální přepravy mezi Tureckem a Velkou Británií. Nové přepravní řešení je vedle silniční přepravy a tzv. short-sea další alternativou, která spojuje Blízký Východ se střední a západní Evropou.

Výhody projektu mohou využít i české firmy, které obchodují s Tureckem a to jak pro exportní, tak i importní přepravy. „V závislosti na místě nakládky a vykládky se dá oproti standardní celovozové silniční přepravě ušetřit 10 až 30% nákladů a ani dodací doba není dlouhá. Přeprava z domu do domu trvá v průměru týden,“ komentuje hlavní přínos obchodní ředitel DSV Karel Kváč.

V současné době jezdí kontejnerový vlak tři krát týdně a pro přepravy začínající nebo končící v České republice se využívá několik terminálů. Nejvíce frekventovaný je terminál v České Třebové pro přepravy do Čech a Dunajská Streda pro přepravy na Moravu. Samotná přeprava pak probíhá v 45´dry freight kontejnerech, které svými rozměry odpovídají standardnímu kamionu, takže do nich lze naložit 33 palet s výškou 2,5 metru. Výhodou je větší nosnost, maximální hmotnost nákladu může být o 4 – 5 tun vyšší než u plachtového návěsu.

Pro zajištění větší bezpečnosti jsou všechny kontejnery opatřeny speciálním zámkem a pro přepravu se využívá vagónů s bezpečnostním systémem, který také zabraňuje nepovolaným osobám otevřít dveře kontejneru.

Intermodální celokontejenrová přeprava je ekonomičtější variantou ke konvenční silniční cestě. Při dodacích dobách, které jsou jen nepatrně delší, se toto řešení stává zajímavým pro firmy, jejichž prioritou jsou minimální náklady na přepravu a mohou tomuto požadavku přizpůsobit toky zboží a materiálu. Samozřejmostí je možnost zajištění celního odbavení. Do budoucna se uvažuje rozšíření služby i o sběrné zásilky a dokládky.

Nová služba podporuje strategii růstu DSV na tureckém trhu a využívá technologie, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí.


Zdroj obrázku:www.dsv.cz
Zdroj informací:www.dsv.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy