topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - železniční doprava - ArchivSpolečnost Šmídl rozšiřuje svůj vozový park o 15 tahačů EcoStralis

aktualizováno dne 27.1.2012

automobilová

Česká logistická společnost Šmídl rozšiřuje nákupem 15 nových tahačů Iveco Ecostralis svůj vozový park. Ten patří s průměrným stářím vozidel 2 roky k nejmladším v České republice.

Vzhledem k rozšíření poboček v minulém roce a nárůstu počtu nových zakázek se vedení společnosti Šmídl rozhodlo pro nákup nových kamionů. „Našim cílem je zejména nabízet našim zákazníkům spolehlivé a kvalitní služby, ale také co nejvíce podpořit bezpečnost na silnicích a omezovat emise. Proto jsme se rozhodli pro nákup nových kamionů Iveco Ecostralis. Tento typ jsme již testovali v běžném provozu a naše požadavky splnil,“ vysvětluje důvod nákupu Martina Šmídlová, jednatelka společnosti. Společnost Šmídl se na využívání moderních technologií zaměřuje dlouhodobě. „Již nyní splňuje 75 % našich vozidel normu EURO5 nebo vyšší EEV. Vozový park průběžně obnovujeme a očekáváme, že do roku 2013 budeme provozovat pouze vozidla s normou EURO5 a vyšší,“ uvedla Šmídlová. O nákupu 15 nových tahačů Iveco Ecostralis bylo rozhodnuto na základě měsíčního testování vozidla řidičem Šmídlu. Nové přírůstky do vozového parku dostanou na starost zkušení zaměstnanci společnosti. „V roce 2011 došlo ke snížení fluktuace našich řidičů. Stále nabíráme nové, ale dobrou zprávou je, že ti zaučení u nás zůstávají. Proto můžeme nová vozidla svěřit bez obav našim zkušeným pracovníkům,“ popisuje situaci Šmídlová. Nové tahače jsou určeny pro pobočky ve Vysokém Mýtě a Hořovicích.

Testování vozidla automobilová V rámci výběrového řízení na dodavatele nových kamionů se firma Šmídl rozhodla vyzkoušet výhody nového tahače od Iveca v běžném provozu. Testování vozidla probíhalo jeden měsíc, během kterého najezdil řidič Šmídlu s vozidlem Ecostralis více než 10 000 kilometrů, s průměrnou tonáží 15,5 tuny. Průměrná spotřeba byla v porovnání s normou nižší o více než tři procenta. Testované vozidlo však bylo zcela nové, podle zkušeností s podobnými vozidly se dá po zajetí předpokládat snížení spotřeby zhruba o další dvě až tři procenta. „S prázdnou soupravou lze jet na rovném úseku s průměrnou spotřebou 20 litrů. Při naložení na hmotnost 25 tun stoupne spotřeba na přijatelných 26 litrů. Auto jede volně a ujede delší vzdálenost bez přidání,“ popsal svůj dojem z nového vozu Rostislav Hunčovský, řidič společnosti Šmídl.

Tahač Iveco Ecostralis EcoStralis je konstruován pro provoz s minimální spotřebou a co nejnižším dopadem na životní prostředí. Vozidlo registruje změnu zatížení soupravy a tomu přizpůsobuje výkonovou mapu motoru. Zvýšený výkon na 460Hp (u 10-ti litrového motoru Cursor) dovoluje využít těžší stálý převod. Program iEco optimalizuje řazení, a tím potlačuje možný negativní vliv řidiče na řízení. Inovace na vozidle, které jsou výsledkem dlouholetého výzkumu, se netýkají pouze motoru a hnací soustavy. „Pro dosažení maximálního efektu ekologické jízdy došlo také ke zvýšení aerodynamiky tahače a zmenšení valivého odporu pneumatik“, uvedl Jiří Rudolf, manažer pro klíčové zákazníky Iveco ČR).


Zdroj informací:web.iveco.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy