REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyKaskadérský kousek s kamiony se stal hitem YouTube

aktualizováno dne 28.8.2012

automobilová

Mladá dívka se prochází po laně nataženém mezi dvěma nákladními vozy jedoucími plnou rychlostí – takový kousek zatím nepředvedli ani v Hollywoodu. Video tohoto odvážného počinu se na stránkách YouTube setkalo s ohromným ohlasem. Za posledních několik dní ho totiž vidělo více než 3 miliony lidí.

Žena na laně je americká provazochodkyně Faith Dickey, držitelka světového rekordu v poměrně mladém sportu provazochodectví, který spočívá v tom, ujít co nejdelší vzdálenost po laně napnutém v co největší výšce.

„Jsem zvyklá na výšky, na dlouhá lana i na lana kymácející se ve větru. Tato lana však bývají řádně připevněna ke skalám. Přejít po laně napnutém mezi dvěma pohybujícími se automobily, to je něco úplně jiného," komentuje Faith Dickey.

Něco podobného ještě nikdo nedokázal
Když se hollywoodský tým poprvé dozvěděl o této myšlence, byl ohromen.

„Myslel jsem si, že každý proveditelný kaskadérský kousek už někdo dokázal. Pravda však je, že až doposud nikdo nepřecházel po laně napnutém mezi dvěma jedoucími kamiony. Pro mě to představovalo obrovskou výzvu. A právě výzvy jsou pro mě v životě hnacím motorem," říká Peter Pedrero, který pracoval s týmem kaskadérů na filmech jako James Bond, Harry Potter nebo Piráti z Karibiku.

Režie se chopil oscarový adept
Režisérské taktovky tohoto filmu se ujal Henry Alex Rubin, který má na svém kontě mimo jiné i nominaci na Oscara. Jeho film Disconnect se švédským hercem Alexanderem Skarsgardem v hlavní roli se právě promítá v kinech.

„Je to jeden z nejodvážnějších kaskadérských kousků, jaké jsem kdy natáčel. Ještě teď mě udivuje, že se nám podařilo dát všechno dohromady. Svou kariéru jsem začal dokumentárními filmy, takže jsem rád, že jsme tento film natočili se vším všudy," uvádí Henry Alex Rubin.

Nic pro nezodpovědné
Film se natáčel na téměř dokončeném, avšak stále uzavřeném úseku dálnic v Chorvatsku. Ačkoliv záběry vypadají velmi dramaticky, lidé ze společnosti Volvo Trucks i koordinátor Peter Pedrero kladli hlavní důraz na bezpečnost.

„Kaskadérské kousky nejsou pro nezodpovědné lidi. Bezpečnost musí být za každých okolností na prvním místě. Vždy se musíte připravit na nejhorší možný průběh a naplánovat si, jak se s ním vypořádat. Přípravy musí zahrnout vše až do těch nejmenších podrobností - jen tak máte šanci, že všechno dobře dopadne," popisuje Peter Pedrero.

Výjimečné jízdní vlastnosti základem úspěchu Natáčení filmu zorganizovala společnost Volvo Trucks. Jejím cílem bylo ukázat skvělou ovladatelnost a naprosto výjimečné jízdní vlastnosti nejnovějšího přírůstku její nabídky, nového modelu Volvo FH. Kousek by se nezdařil, kdyby nová Volva FH neměla skvělou boční stabilitu a díky řízení skvělé vlastnosti v přímém směru. Jen díky stabilitě ve všech směrech si totiž mohly oba vozy zachovat neměnný odstup po celou dobu jízdy.

„Nestačí jen říct, že jsme dobří. Chtěli jsme skutečně dokázat, jak velký pokrok jsme v oblasti jízdních vlastností a chování vozu učinili," říká Ulf Nordqvist, projektový manažer nové řady Volvo FH.
Shlédněte vidoe na: http://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys&feature=relmfu


Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy