REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyKION Group roste navzdory poklesu trhu

aktualizováno dne 24.8.2012

skladování

KION Group, celosvětový dodavatel vysokozdvižných vozíků, skladového vybavení a ostatních průmyslových vozíků, evropský leader trhu, oznámil úspěšné výsledky za první pololetí tohoto roku. Navzdory poklesu trhu navýšil KION Group svůj obrat o 9,4 procenta na 2,311 miliard eur. Do portfolia KION Group patří v ČR i společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o. a STILL ČR spol. s r.o., kteří se řadí mezi leadery na trhu manipulační techniky a logistických řešení.

Vývoj trhu manipulační techniky
Globální trh nových průmyslových vozíků se v první polovině roku 2012 meziročně snížil o 3,2 procenta na přibližně 490 400 objednaných jednotek. Poptávka v Evropě klesla o 7,9 procent na 164 200 vozíků, z toho poptávka v západní Evropě klesla v meziročním srovnání o 8,8 procent na 136 900 vozíků, a to v důsledku oslabení ekonomik zemí jižní Evropy. Poptávka na východních trzích Evropy se také snížila ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 3,3 procenta, a to na 27 300 kusů.

Tradice a kvalita táhne výsledky nahoru
V tomto tržním prostředí charakteristickém všeobecným poklesem objednávek se KION Group naopak podařilo zvýšit svůj počet objednávek na nové vozíky na 75 500 vozíků, což je o 1,6 % více než v loňském roce. „Ve srovnání s tendencí trhu se jedná o výjimečný výsledek,“ komentuje Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Celková hodnota objednávek KION Group v prvním pololetí tohoto roku činila 2,41 miliardy eur, což představuje nárůst o 2,4 % ve srovnání s prvním pololetím roku 2011. Příjmy z objednávek nových vozíků poskočily o celých 13 % v porovnání s prvními šesti měsíci roku 2011.

EBIT skupiny očištěný od jednorázových položek meziročně vzrostl o 21,3 % ze 175 milionů eur na 213 milionů eur v prvních šesti měsících roku 2012, hlavním důvodem je zvýšení objemu prodeje a částečně také zlepšená struktura nákladů.

Současné výsledky KION Group umožnily navýšit výdaje na výzkum a vývoj o 3 % na 58 milionů eur a umožnily i financování nových rozvojových projektů. Celkový počet zaměstnanců KION Group vzrostl v období od 30. 6. 2011 do 30. 6. 2012 o 8,5 % na 22 250.

Výhled na další období
Za předpokladu, že globální ekonomiku nepostihnou žádné nepředpokládané události a výkyvy, očekává KION Group přiměřený stabilní meziroční růst i v druhé polovině tohoto roku. Vzhledem k tomu, že výrobce manipulační techniky a vysokozdvižných vozíků Linde Material Handling využívá celou řadu dodavatelů z České republiky, jsou výsledky oznámené vedením KION Group jednou z dobrých zpráv i pro českou ekonomiku.


Zdroj obrázku:www.kiongroup.com
Zdroj informací:www.crestcom.cz
Kategorie novinky: skladování dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy