topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyLEO Express má už druhou soupravu

aktualizováno dne 22.5..2012

železniční

Zástupci českého železničního dopravce LEO Express převzali od švýcarské firmy Stadler již druhou nově vyrobenou vlakovou soupravu. Tyto nízkopodlažní, plně klimatizované elektrické jednotky nejmodernější konstrukce začnou ještě letos přepravovat cestující na trase Praha-Ostrava.

LEO Express získá od firmy Stadler v letošním roce celkem pět těchto souprav. První vlak převzal LEO Express již v únoru letošního roku. „Soupravy jsou vyráběny na míru přesně podle našich požadavků a potřeb českých zákazníků. Naší filosofií je být nejlepší. Vyhodnotili jsme si více než dvacet klíčových kritérií, podle kterých se lidé rozhodují při výběru svého přepravce, a celý koncept naší nové vlakové dopravy jsme tomu přizpůsobili. Ve všech těchto parametrech chceme být nejlepší,“ zdůrazňuje majitel LEO Express Leoš Novotný.

železniční První souprava LEO Express bude přepravena od výrobce do České republiky příští týden. „V následujících dnech projde na zkušebním okruhu u Velimi testy, které jsou nutné pro schválení vozidla pro provoz na našich kolejích,“ uvádí provozní ředitel LEO Express Jan Paroubek.

Zbylé tři soupravy určené pro trasu Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín získá společnost LEO Express postupně do konce letošního roku tak, aby v prosinci s novým jízdním řádem mohla vyrazit v plném rozsahu šestnácti spojů denně. Kontrakt na dodávky těchto vlaků od firmy Stadler má hodnotu přibližně 1,5 mld. Kč.

Právě převzatá souprava je již zcela dokončena, má kompletní exteriérový i interiérový design laděný do elegantní černé se zlatými a bílými prvky. Nové vlaky LEO Express jsou nízkopodlažní, plně klimatizované, s aerodynamickým tvarem. Mají lehkou, moderní a vysoce odolnou konstrukci. Jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a patří mezi evropskou špičku. LEO Express nabídne cestujícím spolehlivý a funkční internet, elektrické zásuvky v celém vlaku, zábavu a informace prostřednictvím unikátního vnitřního audio-video kanálu, pohodlný interiér, speciálně konstruovaná polohovatelná sedadla, dostatek prostoru pro nohy a zavazadla všech cestujících. Samozřejmostí jsou čisté, ekologicky šetrné toalety a také speciální místa pro rodiče s kočárky a hendikepované spoluobčany.


Zdroj informací:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy