REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyLEO Express zahajuje prodej jízdenek – ceny určí poptávka cestujících – čím dříve cestující nakoupí, tím levněji pojede

aktualizováno dne 2.11.2012

železniční

Železniční dopravce LEO Express dne 1.11. 2012 zahájil prodej jízdenek do svých spojů, které by v pilotním provozu měly začít jezdit na trase mezi Prahou a Ostravou od 7. 11. 2012., pokud splní všechna kritéria daná Drážním úřadem. LEO Express zároveň představil svůj inovativní koncept pohyblivých cen pro každého.

Cestující si mohou od dnešního dne rezervovat a zakoupit jízdenky do spojů LEO Express několika způsoby. Nejrychlejší a nejsnazší cestou je dnes spuštěný moderní rezervační systém umístěný na zbrusu nových webových stránkách dostupných na www.le.cz. „Chtěli jsme, aby byl tento portál a rezervační systém pro uživatele co nejpřehlednější, tak, aby se zákazník rychle zorientoval a mohl si snadno objednat jízdenku do našich moderních rychlých vlaků s kvalitními službami. Věřím, že se to podařilo, každý se ostatně přesvědčí sám, do dvou minut si můžete pořídit vše potřebné,“ konstatuje Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express. Celý sofistikovaný rezervační systém i webové stránky pro LEO Express vytvořila IT firma Duchware, která obdobný systém dříve vyvíjela i pro Lufthansu.

LEO Express nabídne ceny pro každého

LEO Express dnes veřejnosti poprvé představil svůj nový cenový koncept, který přináší na český železniční trh. Ceny za jízdenky v moderních vlacích LEO Express jsou pohyblivé a liší se dle týdnů, dnů a hodin jednotlivých jízd. Každý si tak bude moci v rámci tzv. zahrady cen zvolit pro něj nejvýhodnější hodnotu jízdenky sám, dle svých potřeb a možností.

„Inspirovali jsme se u předních světových leteckých a železničních dopravců jako jsou Eurostar, Virgin Trains, se kterými udržujeme skvělé vztahy a pravidelně se setkáváme a předáváme si know-how, nebo Lufthansa a koncept plovoucích cen poprvé zavádíme do železniční dopravy ve střední Evropě. Naše ceny vlastně tvoří sami cestující svou poptávkou po službách LEO Express. V principu platí, že čím dříve objednáte, tím levněji pojdete. Unikátní systém nabízí cestujícím různé ceny v průběhu týdne i během každého dne, v závislosti na dopravní špičce. V poledne tak například můžete jet výrazně levněji než ráno. Ceny v LEO Express jsou pro každého. Cestující si s námi mohou zvolit cenu za cestu dle svých potřeb i možností,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express. Zdůrazňuje, že LEO Express nechce s konkurencí soupeřit cenami, ale primárně švýcarskou kvalitou moderních vlaků a služeb na palubě i mimo ni. „Nepůjdeme do cenové války a nebudeme nabízet podnákladové ceny, taková politika se pak nutně negativně odrazí v kvalitě služeb. My cestujícím umožníme vybrat si své ceny a soustředíme se na zkvalitňování služeb, abychom jim za rozumné ceny dlouhodobě poskytovali co nejlepší služby.“

LEO Express začíná nabízet cestujícím jízdenky mezi Prahou a Ostravou již od 137 Kč v třídě Economy, průměrná cena jízdenky je pak srovnatelná s konkurencí a pohybuje se kolem 290 Kč.

„Náš systém cen je velmi jednoduchý a přehledný, máme jeden jednotný ceník. Nemáme ani příplatky za přepravu zavazadel nebo zvířat, ani za rezervaci místa s výjimkou mimořádně luxusní třídy Premium, protože tuto třídu česká legislativa dosud nezná. Cestující v každém okamžiku vidí, za kolik pořídí jízdenku na daný spoj. Samozřejmě, že se tyto ceny mohou měnit v závislosti na pohybu trhu a zájmu cestujících. Vždy ale platí základní principy našeho cenového konceptu. Během pilotního provozu budeme vše vyhodnocovat a přidávat postupně nové služby. Uvítáme přitom, když nám veřejnost sama pomůže vylepšovat náš servis až k co nejvyšší kvalitě. Reakce veřejnosti na naše služby budeme průběžně vyhodnocovat. Každá jízdenka totiž cestujícímu umožňuje, aby oznámkoval danou jízdu vlakem LEO Express, a to zpětně využijeme k dalšímu zkvalitňování služeb,“ vysvětluje Ivan Mojžíšek, obchodní ředitel LEO Express.

Mobilní aplikace

Pro větší pohodlí svých klientů a vzhledem k rostoucí oblíbenosti mobilních technologií LEO Express jako první železniční dopravce umožní rezervaci a nákup jízdenky prostřednictvím mobilní aplikace. Zájemci vlastnící mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS si mohou aplikaci vyvinutou pro LEO Express českými vyvojáři ze studia Inmite stáhnout v druhé polovině listopadu zdarma v Google Play a v AppStore. "Aplikace umožní cestujícím vyhledat si vhodné spojení, zarezervovat si konkrétní místo ve vlaku a zakoupit lístek," popisuje Pavel Petřek z Inmite a doplňuje, že aplikace je také propojena s klientským rezervačním systémem LEO Express.

železniční Pokladny

Kromě internetového rezervačního systému a budoucí mobilní aplikace si mohou cestující pořídit jízdenky do spojů LEO Express také na prodejních místech. Pokladny jsou umístěny ve stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl.n., Ostrava-Svinov a Ostrava hl. n. (pokladny v Ostravě budou otevřeny od 7.11. 2012).

Hradit jízdenky do spojů LEO Express je možné hned několika způsoby: základními druhy platebních karet (VISA, Visa Electron, Master Card, Maestro), systémem PayPal nebo prostřednictvím kreditů získaných v rámci kreditového účtu u LEO Express. Na prodejních místech lze platit i hotově (koruny i eura), stejně jako za služby na palubě vlaku.

Kvalitní služby
„LEO Express se inspiruje tím nejlepším na trhu a nabízí to svým cestujícím. Spojujeme výhody nejrychlejší dopravy na české železnici ve zbrusu nových švýcarských vlacích s užitečnými službami a skvělým servisem na palubě. V našich spojích nabídneme cestujícím ve všech třech třídách maximální možné pohodlí v prostorném a snadno průchozím interiéru, polohovatelné sedačky designované speciálně pro dálkovou dopravu, dostatek místa pro nohy i zavazadla, elektrické zásuvky u každého místa, výkonnou WiFi, speciální vnitřní zábavní a informační systém a spoustu dalších služeb. Poskytneme ve všech třídách nejen denní tisk, časopisy a vodu zdarma, ale i možnost vypůjčit si na palubě bezplatně tablet. Stevardi jsou online a díky tomu jsou schopni na palubě rychle a kvalitně zajistit servis návazných a extra služeb za zvýhodněné ceny,“ vysvětluje Leoš Novotný.

Při pořizování jízdenek do spojů LEO Express platí několik jednoduchých pravidel:

 • Švýcarská kvalita za české ceny
 • Vy sami si vyberte nejvhodnější cenu jízdenky
 • Čím dříve objednáte, tím levněji pojedete
 • Jezděte mimo špičku, budete to mít levnější
 • Nabídneme nejlepší poměr cena výkon. Za naše ceny dostanete ty nejlepší služby
 • Praha-Ostrava = začínáme od 137,-Kč

 • Zdroj obrázku:www.le.cz
  Zdroj informací:www.le.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy