REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyLety Emirates do Erbilu spojí staré s novým

aktualizováno dne 24.9.2012

letecká

Emirates, jedna z nejmodernějších leteckých společností na světě se sídlem ve futuristickém Dubaji,oslavila spuštění linky do Erbilu, jednoho z nejstarších měst na světě.

Letoun A340-300 s VIP delegací a médii na palubě přistál v Erbilu, hlavním městě severního Iráku a třetí destinaci Emirates v zemi po Bagdádu a Basře.

Na palubě inauguračního letu, který navázal na provozní zahájení linky 12. srpna, seděli šejk Majid Al Mualla, senior vice prezident pro obchodní operace pro země Zálivu, Blízký východ a Írán, Hiran Perera, senior vice prezident pro nákladní dopravu a plánování, jeho excelence Abdalla Al Shehi, velvyslanec Spojených arabských emirátů v Iráku, jeho excelence Asmat Siddiqi Irácký velvyslanec ve Spojených arabských emirátech a další vládní úředníci, přední podnikatelé a zástupci médií.

Erbil je považován za jedno z nejstarších nepřetržitě obydlených měst a někteří věří, že bylo založeno již před 6 000 lety. Město se 1,3 miliony obyvatel se v posledních letech, i díky nově postavenému letišti, stává důležitým obchodním a turistickým centrem.

„Erbilská zóna volného obchodu, podobná modelu, který funguje v Dubaji, láká zahraniční investory z různých odvětví, včetně stavebnictví, realit, ropného a plynárenského průmyslu,“ řekl šejk Majid Al Mualla, senior vice prezident společnosti Emirates pro země Zálivu, Blízký východ a Írán. „Nyní pro nás nastal nejlepší čas vstoupit na trh, kde bude Emirates opět působit jako katalyzátor pro místní obchod a turismus.“

Jednou z nejpozoruhodnějších atrakcí Erbilu je tajuplná citadela, které se také říká Qala’t Erbil, nabízející množství trhů, starověkých lázní i labyrint úzkých uliček. Mezi další zajímavosti patří pohoří Bradost, park Sami Abdul Rahaman a náměstí Shar Garden Square proslulé svými fontánami, trendy kavárnami a okouzlujícími čajovnami.

Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, provozuje nákladní linku z Erbilu již od února 2011. Na základě poptávky po přepravních strojích a zařízeních pro ropný a plynárenský průmysl letecká společnost provozuje nákladní linku třikrát týdně. Linka je obsluhována letounem B777F disponujícím kapacitou 103 tun. V kombinaci s 13 tunovou kapacitou, kterou nabízí nákladní prostor osobní linky, je celková týdenní nákladní kapacita více než 400 tun.

Pasažéři ve všech cestovních třídách na palubě letounu A340-300, který linku obsluhuje, mohou očekávat jídlo připravené špičkovými šéfkuchaři, podávané mezinárodní palubní posádkou, která obléká jedny ze světově nejproslulejších leteckých uniforem.

EK949 odlétá z mezinárodního letiště v Dubaji každou neděli, pondělí, středu a čtvrtek v 6:45 a v Erbilu přistane v 8:45. Zpáteční let EK950 odlétá z Erbilu v 10:10 a do Dubaje přiletí v 13:50. V současné době Emirates provozuje také denní linku do Bagdádu a čtyřikrát týdně létá do Basry.

Kromě linky do Erbilu zahájila společnost Emirates tento rok provoz linky do celé řady zajímavých destinací jako je Dublin, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Dallas Fort Worth, Seattle, Lusaka, Harare, Ho Či Minovo město, Barcelona, Lisabon a Washington DC. Destinace jako Adelaide, Lyon, ostrov Phuket, Varšava a Alžírsko se připojí k letecké síti společnosti během následujících měsíců.


Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Zdroj informací:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy