topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyMiliarda: Společnost Gebrüder Weiss dosáhla rekordního obratu

aktualizováno dne 13.3.2012

ostatní

V obchodním roce 2011 byl poprvé ve více než pětisetleté historii tohoto přepravního a logistického podniku vytvořen obrat vyšší než jedna miliarda EUR.

Společnost Gebrüder Weiss pokračuje v pozitivním trendu minulých let. S nárůstem 9,2 % ve srovnání s rokem 2010 docílil tento přepravní a logistický podnik v uplynulém obchodním roce předběžného čistého obratu 1,066 miliardy EUR. Poprvé tak společnost Gebrüder Weiss prorazila bariéru miliardy EUR. „Již mnoho let sledujeme strategii důsledného a zároveň dlouhodobého rozvoje, což se v roce 2011 projevilo pozitivně na obratu i na hospodářském výsledku,” říká Wolfgang Niessner.

K takovému vývoji rozhodujícím způsobem přispělo budování sítě na trzích ve střední a východní Evropě a v Asii. Kromě toho bylo možné těžit i z dobré ekonomické situace v Rakousku a jižním Německu. Rovněž obchody na důležitém švýcarském trhu zůstaly – i přes měnové turbulence – stabilní. Podnik má po celém světě k dispozici 158 vlastních stanovišť. 87 z nich se nachází v Evropě.

Stabilita a dlouhodobé plánování Jakožto jeden z největších rakouských přepravních a logistických podniků v soukromém vlastnictví s více než pětisetletou historií přepravních služeb, klade společnost Gebrüder Weiss zvláštní důraz na odpovědné a dlouhodobé investice. „Díky našemu vysokému podílu vlastního kapitálu a cashflow více než 65 mil. EUR můžeme provádět investice do značné míry nezávisle na úvěrových bankách,” vysvětluje finanční ředitel Wolfram Senger-Weiss. „Tento kapitál používáme cíleně k budování naší globální sítě.” 40,8 mil. EUR investoval podnik v minulém roce do nových stanovišť a projektů. V Jenči u Prahy se v listopadu začal budovat nový terminál s kancelářským komplexem za přibližně 15 mil. EUR. Byly rozšířeny pobočky v Memmingenu a Hallu v Tyrolsku a podíl v srbské dceřiné společnosti byl navýšen na 100 %. Na přelomu roku převzal podnik etablovanou zámořskou spediční společnost v Japonsku a kromě Tokia provozuje i další stanoviště v Ósace. Analogicky k rozšíření podniku se zvýšil i průměrný počet pracovníků o téměř šest procent na 4 667. V předchozím roce pracovalo pro Gebrüder Weiss 4 414 zaměstnanců.

Nárůst pozemní přepravy, logistických řešení a Air & Sea o cca 10 procent K nárůstu přispěla všechna hlavní obchodní odvětví koncernu. Konsolidovaný obrat v oblasti pozemní dopravy vzrostl o 10 procent z 642,1 na 706,6 miliónů EUR. Vedle budování sítě byla významným milníkem v rozvoji tohoto rezortu evropská standardizace portfolia výkonů: Od března 2011 shrnula společnost Gebrüder Weiss svou nabídku v oblasti sběrné přepravy do společné produktové řady „GW pro.line” a nabízí tak svým zákazníkům po celé Evropě pevné přepravní časy a jednotné standardy kvality. Potěšitelný rozvoj zaznamenala i oblast logistických řešení. „Mnozí zákazníci oceňují oranžovou kvalitu při optimalizaci svých dodavatelských řetězců,” shrnuje předseda představenstva Wolfgang Niessner. Gebrüder Weiss Air & Sea si v roce 2011 připsala významný nárůst o 9,4 procenta a dosáhla obratu 236,8 mil. EUR. Důležitým momentem byla výstavba jihoamerické sítě globálním aliančním partnerem Röhlig Logistics. „Naše stále rostoucí síť Air & Sea zaujímá v rámci koncernu stále důležitější roli,” říká předseda a vedoucí rezortu Heinz Senger-Weiss. V uplynulých letech se výrazně rozvinula zejména námořní přeprava. Podnik by se chtěl i nadále zaměřovat na další kontinuální rozvoj obchodního segmentu „Project and Break Bulk”. V roce 2011 realizovala společnost Gebrüder Weiss mnoho důležitých projektů v Číně i v Evropě.

Balíková služba koncernu Gebrüder Weiss, která nabízí ve většině rakouských spolkových zemí služby DPD, se i v roce 2011 ukázala jako záruka úspěchu. „V minulém roce se nám podařilo zvýšit konsolidovaný obrat o další 4 procenta na 122,1 mil. EUR,” informuje předseda a vedoucí rezortu Peter Kloiber. „Velmi pozitivně se rozvíjela i naše dceřiná firma inet-logistics, jejíž obrat se zvýšil o více než 20 procent a rok 2011 uzavřela s obratem téměř 10 miliónů EUR.” Soustavně dobře se prezentuje logistická konzultační firma x|vise s 1,1 miliónu EUR.

Ekologická a sociální udržitelnost I v otázce udržitelnosti se rodinný podnik v minulém roce věnoval některým důležitým projektům. Jedná se zejména o výstavbu první logistické haly v Rakousku bez vlivu na klima ve Wörglu, uvedení do provozu nákladních automobilů typu dual-fuel gas ve spolupráci se Siemens Österreich AG ve Vídni a akvizice vlastního parku větrných elektráren v severním Německu. Wolfram Senger-Weiss k tomu dodává: „Působíme v oboru náročném na energie. Naše dlouholetá ekologická snaha má proto za cíl připravit nás a naše zákazníky na výzvy plynoucí z rostoucího úbytku, resp. zdražování zdrojů.” Kromě toho pokládá rodinný podnik za svou společenskou povinnost stanovit vysokou prioritu uchování nedotčeného životního prostředí a společnosti. Tato mnohokrát oceněná snaha přinesla společnosti Gebrüder Weiss v uplynulém obchodním roce ocenění CSR „Corona Preis 2011”.

Další kontinuální budování sítě „Společnost Gebrüder Weiss zůstane i ve volatilním hospodářském prostředí věrná své strategii a svým hodnotám,” prohlašuje předseda představenstva Wolfgang Niessner. „Prioritami jsou rozšiřování a zahušťování naší globální sítě, investice do technologií, infrastruktury a vzdělávání, resp. rekvalifikace. Naším cílem jsou a budou perfektní služby.” Teprve před několika dny získal podnik díky vlastní joint venture v Gruzii první pobočku na Kavkazu. Ještě letos dojde k výstavbě moderního logistického terminálu v gruzínském hlavním městě Tbilisi. Cílem společnosti Gebrüder Weiss je etablovat se s multimodálními logistickými řetězci i na východ od Černého moře.


Zdroj informací:www.gw-world.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy