REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyLokomotivy Vectron mají otevřenou cestu na evropské železnice

aktualizováno dne 9.10.2012

železniční

Lokomotivy Siemens Vectron úspěšně absolvovaly všechny předepsané typové zkoušky, na jejichž základě jako první lokomotivy na světě získaly od německé instituce EBC certifikát shody s technickou specifikací pro interoperabilitu evropského vysokorychlostního železničního systému pro subsystém kolejová vozidla (TSI HS RST) a s dalšími relevantními TSI, které se na ně vztahují. Tento dokument, za kterým stojí splnění množství náročných testů, je zásadní událostí a důležitým výchozím bodem pro udělení schválení pro provoz lokomotiv Vectron ve všech zemích Evropské unie.

Ke schválení provozu v jednotlivých evropských zemích nyní už jen stačí doložit, že lokomotivy Vectron odpovídají národním požadavkům jejich železniční infrastruktury. To znamená posouzení vlastností vozidla, které nejsou v TSI definovány nebo jsou v dotyčné zemi vyžadovány odchylně od evropského standardu. S ohledem na prohlubující se jednotnost (tj. interoperabilitu) evropských železnic není národních požadavků mnoho.

Národní schvalování lokomotiv v členských zemích Evropské unie již úspěšně probíhá. První dvě osvědčení o schválení typu národními drážními úřady, tedy neomezené schválení pro provoz, byla pro lokomotivy Vectron v nedávné době získána v Rumunsku a v Polsku. V souladu s pozitivním vývojem schvalování v evropských zemích byla zahájena sériová výroba lokomotiv Vectron.

Jako novinka byla lokomotiva Vectron představena široké veřejnosti před dvěma lety na berlínském veletrhu InnoTrans ve čtyřech různých provedeních. Lokomotiva je pozoruhodná jak svými technickými parametry (výkon 6,4 MW, tažná síla 300 kN, rychlost 200 km/h, čtyři napájecí systémy), tak variabilitou. Po dvou letech intenzivních zkoušek a zkušebního provozu v několika evropských zemích defilovaly letos v září na berlínském výstavišti opět tři varianty lokomotivy Vectron, včetně elektrické lokomotivy s pomocným spalovacím motorem pro provoz na kolejích bez elektrického trakčního vedení.


Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Zdroj informací:www.siemens.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy