topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyMAN ČR zbrojí na letošní sezonu truckracingu

aktualizováno dne 11.4.2012

automobilová

České zastoupení značky MAN podporuje nasazení závodních tahačů na start mistrovství Evropy. František “Frankie” Vojtíšek se vrací do kolotoče truckracingu v plné síle, rozhodnut vybojovat s tahači MAN palmy nejvyšší. Design závodní tahačů MAN z České republiky je dílem Doc. akad. sochaře Ladislava Křenka z brněnského Vysokého učení technického (VUT Brno).

Nejzkušenější český trucker, František „Frankie“ Vojtíšek se po dvouleté přestávce vrací k závodům tahačů. Na tiskové konferenci, konané v sídle společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic v Čestlicích u Prahy, současně tato legenda českého automobilového sportu představila tým a techniku, se kterou bude v letošním roce nastupovat v mistrovství Evropy závodů tahačů na okruzích FIA.

Frankie OXXO Truck Racing Team je společným projektem Frankie Truck Racing Teamu a maďarského OXXO Racingu, v jehož čele stojí Ákos Jobbágy. Kromě někdejšího vicemistra Evropy Vojtíška budou tvořit jeho jezdeckou sestavu Jobbágyho krajan Norbert Kiss (nejlepší nováček roku 2011 v závodech trucků na okruzích FIA) a ostřílený ruský pilot Alexander Lvov, jenž má kromě trucků za sebou i několik startů ve světovém šampionátu cestovních automobilů.

V současné době finišují, za vydatné technické a materiální podpory společnosti MAN, v dílnách v Jablonci nad Nisou práce na stavbě tří speciálů MAN EVO 012/one, jejichž atraktivní design je dílem Doc. akad. sochaře Ladislava Křenka z brněnského Vysokého učení technického (VUT Brno). Vše bude hotovo do poloviny dubna, kdy se na trati v jihofrancouzském Nogaru uskuteční oficiální testy. Naostro pak letošní serial závodů tahačů na okruzích FIA vypukne o víkendu 12. a 13. května na okruhu v tureckém Istanbulu. Letošní kalendář závodů obsahuje celkem 11 podniků, včetně tradičního klání v Mostě (1. - 2. září)


Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy