topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyMazda oznámila nasazení motoru SKYACTIV-D CLEAN DIESEL na závod 24h Le Mans 2013

aktualizováno dne 27.6..2012

automobilová

Mazda Motorsports 16. června 2012 oznámila, že bude prodávat závodní verzi nového motoru SKYACTIV-D CLEAN DIESEL týmům, které soutěží ve třídě Le Mans Prototype 2 (LMP2) nejvýznamnějšího vytrvalostního závodu - 24h Le Mans. Motor se na Le Mans poprvé představí v příštím roce. Mazda byla v roce 1991 první a dodnes zůstává jedinou asijskou automobilkou, která v závodě vybojovala celkové vítězství.

"Obnovujeme tím naši starou lásku k Le Mans," řekl Jay Amestoy, viceprezident Mazda Motorsports, Mazda North American Operations (MNAO). "V roce 1991 jsme dosáhli historického výsledku s rotační technologií. Nyní se chceme vrátit mezi vítězné týmy s vůbec nejpokročilejší a nejčistší továrně vyráběnou pohonnou jednotkou, která se kdy v závodě objevila. Budeme prosazovat současný styl automobilky, motory budou dostupné evropským a americkým týmům ve třídě LMP2 v závodech série World Endurance Championship (WEC) i American Le Mans Series (ALMS)."

Na vývoji motorů se podílí Mazda Motor Corporation a Mazda North American Operations ve spolupráci se SpeedSource Race Engineering. Dynamické zkoušky motorů už probíhají, testování na dráze začne do konce letošního roku.

Nabízený motor je tovární čtyřválcový diesel 2,2l Mazda SKYACTIV-D s dvoustupňovým turbodmychadlem. Ředitel Mazda Motorsports MNAO John Doonan věří, že "motor vedle výjimečného výkonu a úsporné spotřeby nabídne takovou kvalitu, robustnost a spolehlivost, které jsou nezbytné k výrobě skvělých silničních vozů a k vítězství ve vytrvalostních závodech."

Masahiro Moro, ředitel mezinárodního prodeje a marketingu Mazda Motor Corporation, dodává: "Mazda vždy podporovala kulturu neustálých výzev. Přesně tato strategie nás vedla účastí v osmnácti ročnících Le Mans v řadě, kterou v roce 1991 završilo celkové vítězství. A je to úplně stejná strategie, jež položila základy technologické série SKYACTIV, kterou jsme úspěšně realizovali díky řadě průlomových vylepšení. Mám velkou radost, že nyní budeme závodními motory podporovat soukromé týmy, kteří se zúčastní výzvy Le Mans, v rámci zákaznického programu SKYACTIV-D CLEAN DIESEL."

Tým Dempsey Racing bude prvním zákazníkem SKYACTIV-D
Závodní tým Dempsey Racing pokračuje v přípravách na vůbec první nákup pohonné jednotky SKYACTIV-D ve třídě LMP2. Spoluvlastníkem stáje je závodní řidič a herec Patrick Dempsey.

Tým Dempsey Racing od roku 2007 závodí s vozy Mazda RX-8 ve třídě GRAND-AM GT, dosud největším úspěchem stáje bylo umístění v první trojce v loňském závodě Rolex 24 v Daytoně. Tým od vstupu do série rychle zlepšoval svou pozici a sehrál klíčovou roli při vítězství Mazdy v soutěži výrobců GRAND-AM GT Manufacturers Championship v roce 2010. S podporou několika partnerů, mezi nimiž je například VISITFLORIDA.com, stáj Dempsey Racing rozšířila své působení na závodních okruzích o další tým, který soutěží v sérii American Le Mans Series ve třídách Prototype Challenge (LMPC) i Prototype 2 (LMP2), a připravuje se na závod v Le Mans. Majitel týmu Dempsey a jeho partner Joe Foster v současnosti testují vůz LMP2 ve Virginii, zatímco pozornost celého závodního světa se upírá k 80. ročníku závodu 24h Le Mans, který proběhne tento víkend.

Patrick Dempsey a jeho obchodní partner a řidič Joe Foster se již závodu 24h Le Mans zúčastnili v pozici řidičů ve třídě GT. V roce 2013 se těší na návrat, tentokrát ovšem v kategorii LMP2 a s motorem Mazda SKYACTIV-D CLEAN DIESEL.

Patrick Dempsey řekl: "Naše dlouhodobé partnerství s Mazdou je fantastické a těšíme se na společný úspěch v roce 2013. Všechny síly teď dáváme do přípravy, proto v současnosti testujeme vůz LMP2 na americké půdě před dalším závodem série ALMS. Celý tým a všichni naši partneři jsou nadšení z našeho spojení s technologií SKYACTIV-D i s přelomovou zelenou technologií, kterou symbolizuje."


Zdroj informací:www.mazda.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy