REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyROZHOVOR - Nanočástice jsou technologií budoucnosti

aktualizováno dne 23.10.2014

Pojem nanočástice je úzce spojen s vývojem nových materiálů i technologií budoucnosti. Řadí se mezi jednu z nejdůležitějších oblastí fyzikálně-chemického výzkumu. Spektrum vlastností a následného využití nanočástic je obrovský. O tom, k čemu všemu mohou sloužit, kdo je využívá a jak náročný je jejich transport, to nám přiblížil pan David Hofman ze společnosti nanoComposix Europe , která se zabývá distribucí nanočástic pro státy Evropské Unie.

Společnost nanoComposix se primárně zaměřuje na výrobu a prodej nanočástic zlata, stříbra a dalších materiálů. Můžete pro začátek vysvětlit, co to jsou nanočástice?

Obecně jsou to částice o velikosti miliardtiny metru. Mohou se lišit jak velikostně, tak strukturou. Škála využití je obrovská. Jsme schopni obecně upravovat jejich funkční vlastnosti potřebným způsobem, podle typu povrchu, ke kterému se daný typ částice váže, náboje a podobně. Mohou pomáhat například s lepší vodivostí léků, čistit odpadní vody a znečištěné půdy. Jelikož mají rozdílné magnetické, pevnostní či antibakteriální vlastnosti, nacházejí díky tomu široké uplatnění ve velké řadě oborů. Od farmacie, přes stavebnictví, až po vojenský průmysl.

expresní Vaše zboží distribuujete do celého světa. Kam výrobky primárně putují? Respektive k čemu společnosti tyto nanočástice využívají a o jaké typy společností se jedná?

To je trochu složitější, protože jen malé procento našich zákazníků jsou výrobní společnosti. Z těchto to jsou převážně farmaceutické firmy. Většina našich klientů jsou výzkumné ústavy a vysoké školy. Jedná se například o univerzity v Německu, Rakousku, Portugalsku nebo v Itálii. Naše nanočástice používají jako činitel při svém výzkumu. Dané výsledky následně mohou ve formě IP nebo patentů prodávat dalším firmám, které jsou schopny a mají potřebné zázemí ke komercionalizaci tohoto jejich výzkumu. Abych ilustroval obecně známý příklad užití našich nanočástic zlata z produktové řady BioReady, ty se používají například v těhotenských testech, kde při kontaktu s proteiny zabarvují detekční štítky kýženým způsobem.

Společnost nanoComposix působí po celém světě. Česká pobočka zajišťuje servis pro Evropu. Jak jste se k tomuto businessu dostali?

Náš business sem do Evropy přivedl generální ředitel společnosti, který dlouhou dobu podnikal v USA a navázal obchodní vztahy s vedením společnosti nanoComposix ze San Diega. Ti mu na základě předchozích obchodních referencí nabídli, zda-li by neměl zájem reprezentovat nanoComposix pro trh států Evropské Unie a vybudovat zde distribuční/logistické centrum a rozvinout obchodní kanály.

Start každého nového projektu s sebou přináší spoustu práce. Co pro vás bylo z hlediska logistiky v začátcích nejtěžší a v čem vám spolupráce s GO! pomohla?

Nejtěžší bylo dostat k zákazníkovi teplotně nepoškozený produkt za rozumnou cenu přepravy, což je stále klíčový faktor. Díky GO! se tento distribuční krok podařilo nastavit.

Nanočástice je třeba po dobu přepravy udržet v teplotním režimu, proč?

Nanočástice, obecně, vyžadují díky svému charakteru přepravní režim v teplotách mezi 4 a 8 stupni Celsia. Při vyšších teplotách dochází k jejich agregaci a poškození zásilky. Některé typy, například zlaté nanočástice, či částice v suchém skupenství, jsou naopak odolné vůči teplotním výkyvům.

Každá společnost vyžaduje různý servis přeprav. Co je pro vás nejdůležitější?

Kromě zajištění bezpečné přepravy oceňuji otevřený a osobní přístup, férovost a vysokou úroveň komunikace. Je pro mne důležité, jak můj partner přistupuje k řešení problematických situací. Obecně míru spolupráce s GO! hodnotím jako velmi nadstandardní.

www.nanocomposix.eu


Zdroj obrázku:www.general-overnight.cz
Zdroj informací:www.general-overnight.cz
Kategorie novinky:expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy