REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyNová mobilní aplikace od Evropské komise nabízí informace o pravidlech silničního provozu v jednotlivých státech EU

aktualizováno dne 30.6.2014

ostatní

Jaká je nejvyšší povolená rychlost na španělských dálnicích? Když jedu ve Švédsku na kole, musím mít přilbu? Jaké bezpečnostní vybavení musím mít s sebou v autě, když jedu na Slovensko? Pokud se chystáte na dovolenou, nemusíte už trávit mnoho času vyhledáváním podobných informací. S novou aplikací Evropské komise určenou pro smartphony a nazvanou „Cestujeme do zahraničí“ je můžete mít kdekoli po ruce.

Aplikace je k dispozici pro iPhone, iPad a telefony využívající Google Android a Microsoft Windows, a to ve 22 jazycích. Kromě všech důležitých informací o bezpečnosti silničního provozu ve všech zemích EU aplikace také obsahuje kvíz na toto téma a hru pro zabavení cestujících na dlouhých cestách autem. Samozřejmě byste ji nikdy neměli používat při řízení – řidiči by ji měli svěřit cestujícím, nebo si udělat přestávku. Zůstanou tak nejen dobře informovaní, ale také odpočatí.

Místopředseda Evropské komise Siim Kallas, odpovědný za dopravu, uvedl: „Čas letních dovolených je na evropských silnicích nejrušnějším obdobím. Vyjet autem do zahraničí je velice jednoduché, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že pravidla a dopravní značky se v EU liší. Aplikace „Cestujeme do zahraničí“ pomáhá toto riziko minimalizovat tím, že poskytuje pohodlně a snadno využitelné informace.“

Aplikace obsahuje informace týkající se nejrizikovějších oblastí z hlediska nehod, včetně rychlostních limitů a omezení konzumace alkoholu, semaforů a používání mobilních telefonů. Rovněž informuje uživatele o povinnosti používat bezpečnostní pásy ve vozidlech a ochranné přilby při jízdě na kole a na motocyklu.

Její zpřístupnění právě před začátkem letních prázdnin přichází v pravou chvíli, protože červenec a srpen jsou měsíci, v nichž v silničním provozu dochází k největšímu počtu úmrtí. V průměru přibližně o 50 % překračují počet obětí z „nejbezpečnějšího měsíce“, února.

Úsilí o zlepšení bezpečnosti silničního provozu v EU zaznamenalo v posledních letech velký pokrok. Mezi lety 2001 a 2010 se počet smrtelných dopravních nehod na silnicích v EU celkově snížil o 43 %. O dalších 17 % se snížil v období let 2010–2013.

Strategickým cílem je snížit počet úmrtí na silnicích v období let 2010 až 2020 na polovinu a zároveň začít zaměřovat úsilí EU na snížení počtu těžkých zranění při dopravních nehodách. Nová aplikace přinášející informace o dopravních předpisech představuje jednu z mnoha dalších iniciativ v oblasti bezpečnosti silničního provozu na úrovni EU.

QR kódy umožňující stažení aplikace pro jednotlivé mobilní platformy je možné stáhnout v této příloze.

Další informace


Stáhněte si aplikaci „ Cestujeme do zahraničí
Ukázkové video: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I090368
Nejnovější údaje o smrtelných dopravních nehodách v členských státech: IP 14/341
Internetové stránky Komise pro bezpečnost silničního provozu


Zdroj obrázku:www.www.doprava.vpraxi.cz
Zdroj informací:www.www.rsd.cz
Kategorie novinky: ostatníimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy