REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyNová řada Volvo se představuje svým budoucím majitelům

aktualizováno dne 20.6.2014

automobilová

Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. uspořádala dvě víkendové mimořádné akce, kde představila zákazníkům a příznivcům značky Volvo všechny zástupce nové modelové řady včetně nových technologií, kterými jsou tato vozidla vybavena.

Od září 2012 uvedla společnost Volvo Trucks na trh pět nových modelů nákladních vozidel. Vše začalo uvedením nového modelu Volvo FH, za kterým v průběhu roku 2013 následovaly nové modely Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE a Volvo FL. Všechny nové modely obsahují inovace a prvky, které řidičům usnadňují a zefektivňují práci.

Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. uspořádala v sobotu 7. 6. 2014 a 14. 6. 2014 dvě celodenní akce s názvem Volvo Day. V areálech letiště Tchořovice u Blatné a Mnichovo Hradiště společnost představila všechny zástupce nové modelové řady a umožnila tak zákazníkům, aby si vyzkoušeli nové technologie, kterými jsou tato vozidla vybavena.

K dispozici byla vozidla s řízením Volvo Dynamic Steering, který spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektronicky regulovaným elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Výsledkem je možnost přesného řízení, která řidiči vozidla přináší bezpečnější, pohodlnější a příjemnější pracovní prostředí.

Dynamické řízení Volvo mohli zákazníci vyzkoušet na připravené off-roadové trase, a to s plně naloženými sklápěči FMX v konfiguraci tridem - vozidlo v konfiguraci 8x4 se zadní trojnápravou, kde poslední náprava je řiditelná a zdvihací. Tato konfigurace se vyznačuje výbornou manévrovatelností a vysokým jízdním komfortem jak při jízdě s naloženým vozidlem, tak i s prázdným.

Areály letiště umožnily návštěvníkům i testování motorové brzdy s rozjetou plně naloženou soupravou.

Při soutěžích ve slalomu a parkování na přesnost ocenili řidiči nejen perfektní ovladatelnost vozidla, ale také výhled z kabiny, která je nyní komfortnější a prostornější.

Bohatý program se spoustou soutěží byl připraven pro všechny věkové kategorie.

Generální ředitel společnosti Volvo Group Czech Republic, s.r.o. Robert Grozdanovski uvítal všechny návštěvníky a představil celou rodinu modelů Volvo: „S naší moderní a technologicky vyspělou řadou nákladních vozidel jsme nyní výborně připraveni pomáhat vám zákazníkům ve všech odvětvích a zlepšovat tak vaší produktivitu a ziskovost. Všechna naše nákladní vozidla mají stejné přednosti - poskytují řidičům výborné jízdní vlastnosti a zajišťují maximální provozuschopnost s minimálními náklady na palivo," řekl Robert Grozdanovski a vyzval zákazníky k tetování nových modelů.

Obě akce navštívilo přes 800 návštěvníků z řad obchodních partnerů, zákazníků a medií. Největší obdiv získalo dynamické řízení Volvo. Jak řekl jeden ze zákazníků bezprostředně po jízdě s plně naloženým sklápěčem FMX: „Když jsem viděl video, kde křeček točí volantem, nevěřil jsem tomu. Teď jsem se přesvědčil, že i naložená sklápěčka se dá ovládat doslova jedním prstem."

Společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. plánuje podobnou akci i na Moravě, 27. září 2014 v areálu letiště Vyškov.

Jak funguje dynamické řízení Volvo

Systém dynamického řízení Volvo vychází z běžného systému mechanického řízení s hřídelí volantu, která spojuje volant s převodkou řízení. S otáčením kol nákladního vozu pomáhá řidiči hydraulický posilovač. Do systému společnosti Volvo je přidán elektronicky řízený elektrický motor připojený k hřídeli volantu. Tento motor spolupracuje s hydraulickým posilovačem řízení a elektronická řídicí jednotka jej reguluje tisíckrát za sekundu. Při nízkých rychlostech tento elektrický motor vyvine potřebnou sílu navíc a při vyšších rychlostech automaticky reguluje řízení a kompenzuje nerovnosti vozovky způsobené například bočním větrem nebo hrboly, které se přenášejí do volantu.


Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy