topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladySpuštění nového Centrálního registru vozidel se blíží

aktualizováno dne 20.6.2012

Ministerstvo dopravy zprovozní nový Centrální registr vozidel, který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy ČR, v pondělí 9. července 2012 v 7.00 hodin.
ostatní V rámci přechodu ze stávajícího systému na nový CRV rozhodlo Ministerstvo dopravy, že obecní úřady obcí s rozšířenou působností (ORP), do jejichž gesce výkon agendy vozidel spadá, ukončí vkládání dat do stávajícího registru vozidel v pátek dne 29. června 2012 v 15.00 hodin. Během odstávky úřady ORP zajistí dokončení přípravy pracovišť evidence registru vozidel na zahájení provozu nového CRV a dokončí vyškolení svých zaměstnanců pro práci s novým CRV. O případném uzavření přepážek v tomto období budou úřady místní veřejnost v předstihu informovat.

„Ministerstvo dopravy průběžně komunikuje se zástupci ORP a informuje je o aktuálním stavu vývoje CRV, požadavcích v oblasti hardwarového a softwarového vybavení, přesunu a čištění stávajících dat a poskytuje konkrétní návod pro zajištění přechodu na nový CRV a pro zajištění jeho provozu po stránce zabezpečení a dalších otázek IT,“uvedl k tomu náměstek ministra dopravy Ivo Toman s tím, že dneškem odstartovalo školení koncových uživatelů úřadů ORP, které v průběhu dvou týdnů proběhne na několika místech České republiky. Současně bude v příštích dnech dokončena distribuce účelové dotace určené k zajištění bezporuchového chodu a spolehlivého provozu registračních míst ORP v souvislosti s přechodem na nový CRV.

Nový CRV je vyvíjen jednak na základě nutnosti zajistit komunikaci CRV s Informačním systémem základních registrů dané zákonem č. 111/2008 Sb. o základních registrech v platném znění, a dále z důvodu provedení změn vyplývajících z připravované právní úpravy zákona č. 56/2001 Sb.

V případě dotazů ohledně nového CRV může veřejnost využít Zelenou linku Ministerstva dopravy nebo získat informace přímo na webových stránkách ministerstva v sekci Média a tiskové zprávy – Informace a dotazy k CRV (http://www.mdcr.cz/cs/Media/Faq2/).


Zdroj informací:www.mdcr.cz
Kategorie novinky:ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy