REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyFord představil na Mobile World Congress nový Focus s technologií SYNC 2 a vyspělými asistenčními systémy

aktualizováno dne 3.3.2014

automobilová

Ford představil technicky nejvyspělejší Focus všech dob na akci Mobile World Congress v Barceloně

Nový Focus přináší do Evropy SYNC 2, pokročilý komunikační a zábavní systém s barevnou dotykovou obrazovkou a zdokonaleným hlasovým ovládáním pro snazší obsluhu audio funkcí, navigace, klimatizace a telefonu

SYNC 2 umožňuje řidičům hovořit ke svému vozu jednoduchým, konverzačním jazykem; s výběrem restaurace pomůže průvodce MICHELIN

Jako celosvětově první model značky Ford nabídne nový Focus aktivní parkovací asistent, který zvládá vedle podélného rovněž kolmé parkování


Společnost Ford Motor Company 24. února 2014 na akci Mobile World Congress v Barceloně představila nový Focus. Jako první evropský model značky Ford dostane pokročilý komunikační a zábavní systém SYNC 2 spolu s dalšími technologiemi, které usnadňují a zpříjemňují život.

Nejnovější multimediální systém SYNC 2 využívá pro přístup k funkcím audiosystému, navigace, klimatizace a mobilního telefonu osmipalcovou dotykovou obrazovku a pokročilé hlasové ovládání. Navigace přichází s funkcí dělené obrazovky, předčítáním názvů ulic, 3D zobrazením dálničních křížení a významných bodů a také s průvodcem MICHELIN.

Systém SYNC byl poprvé uveden na trh ve Spojených státech v roce 2007 a po světě již jezdí více než osm milionů automobilů, které jsou jím vybaveny. Druhá generace s označením SYNC 2 je intuitivnější. Umožňuje řidiči například zadání cíle do navigace v jednom jediném kroku. A když řidič stiskne tlačítko hlasového ovládání a řekne „I’m hungry“, systém vyhledá restaurace v okolí.

Ford Focus s výraznějším a emotivnějším designem exteriéru, pečlivě zpracovaným a rozvrženým interiérem, novými technologiemi a výrazně nižší spotřebou paliva posouvá jméno Focus na ještě vyšší úroveň. Focus je přitom nejprodávanějším modelem automobilu na světě.

„Nestačilo nám být nejprodávanější; chtěli jsme ohromit zákazníky novou, ještě lákavější verzí Focusu,“ řekl Stephen Odell, prezident Ford of Europe, Middle East and Africa. „Nový Focus umožňuje řidičům plynule přecházet mezi dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním a obsluhovat ještě více funkcí vozu, aniž by přitom spustili zrak ze silnice a ruce z volantu.“

Vyspělé asistenční systémy

Focus nabízí jako první model značky Ford funkci, která umožňuje automaticky zacouvat do řady kolmo stojících aut.

V současném Focusu byl uveden aktivní parkovací asistent pro podélné parkování. Stisknutím tlačítka se aktivují ultrazvukové senzory, které vyhledají dostatečně velký prostor k zaparkování. Následně asistent sám vmanévruje automobil na volné místo. Řízení je plně automatické, řidič se stará pouze o plynový a brzdový pedál. Díky doplnění dvou senzorů v zadní části vozu dostane Focus navíc funkci kolmého parkování, jež funguje naprosto stejným způsobem.

Zvýšení počtu senzorů umožnilo Fordu nabídnout evropským zákazníkům i další nové technologie pomáhající při vyjíždění z parkovacího místa:

· Upozornění na vozidla přijíždějící zboku varuje řidiče při couvání před vozidly, která se mohou brzy přiblížit z kterékoli strany; systém využívá radaru s dosahem 40 metrů a při zachycení přibližujícího se vozidla vydá tři zřetelné varovné signály

· Asistent pro vyjetí z parkovacího místa pomáhá řidiči vyjet z řady podélně zaparkovaných automobilů; poté, co řidič zvolí, kam chce jet, převezme systém řízení – řidič se opět stará jen o obsluhu plynového a brzdového pedálu

Focus bude také poprvé vybaven technologií Ford MyKey. Ta umožňuje majiteli nastavit omezení maximální rychlosti vozu a limitovat hlasitost audiosystému, nebo jej zcela zablokovat, pokud řidič či jeho spolujezdec nemají zapnuté bezpečnostní pásy. Systém zároveň může znemožnit deaktivaci stabilizačního systému ESC a systému Active City Stop, jenž pomáhá předcházet nehodám v nízkých rychlostech. MyKey nalezne využití zejména tehdy, když rodiče půjčují automobil dětem.

automobilová Nové osvětlení

Vylepšené adaptivní světlomety nyní upravují světelný kužel bixenonových světel tak, aby co nejlépe vyhovoval provozním podmínkám. Systém vyhodnocuje světelné podmínky v okolí a sleduje i ostatní objekty na silnici. Na základě těchto informací upravuje úhel a intenzitu světleného kuželu. V závislosti na rychlosti jízdy, úhlu natočení volantu a vzdálenosti od ostatních objektů vybírá z celkem sedmi různých nastavení.

Ve vysokých rychlostech, například na dálnici, se světelný kužel zvýší. Tím se prodlouží dosah světel. Ve městě, kde se jezdí nižší rychlostí a okolí je více osvětleno, se kužel sníží a intenzivněji osvětlí prostor přímo před vozem. Při odbočování v nízkých rychlostech se osvítí také oblast po straně, aby řidič dříve zahlédl chodce a cyklisty. Řidič ocení adaptivní světlomety i v rychlých zatáčkách, kde se světelný kužel natáčí do oblouku podle polohy volantu.

Tradičně vynikající jízdní vlastnosti Focusu doznaly dalšího zlepšení díky úpravám na podvozku a řízení. V paletě pohonných jednotek se také objeví několik novinek, které přinesou významné snížení spotřeby paliva. Vznětový motor 1.5 Duratorq TDCi (88 kW) s převodovkou PowerShift, který se začne prodávat příští rok, bude o 19 procent úspornější než odpovídající verze současného Focusu. Rovněž se v příštím roce nabídka motorizací rozšíří ještě o kombinaci oceňovaného zážehového agregátu 1.0 EcoBoost s automatickou převodovkou. Tato verze bude oproti dnešnímu ekvivalentu o 17 procent úspornější.

Focus bude uveden na evropské trhy ve druhé polovině roku 2014. Další informace jsou k dispozici na http://www.newfocus.fordpresskits.com.


Zdroj obrázku: www. media.fordservice.cz
Zdroj informací: www. media.fordservice.cz
Kategorie novinky: automobnilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy