REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyOCENĚNÝ TERMINÁL AWT V OSTRAVĚ-PASKOVĚ DOKONČIL DALŠÍ FÁZI MODERNIZACE

aktualizováno dne 9.11.2012

železniční

Mezinárodní dopravní skupina AWT dokončila další fázi modernizace svého nezávislého terminálu kombinované dopravy v Ostravě-Paskově. Jejím výsledkem je zpevnění celé manipulační plochy, zvýšení skladovací kapacity a především zkrácení vykládky jednoho kontejnerového vlaku na 30 minut. Za loňskou fázi modernizace terminálu získala AWT od Ministerstva dopravy ČR a Dopravní federace vítěznou cenu Volná cesta. Celkové investice AWT do terminálu už přesáhly 150 milionů korun.

Každý týden přijíždí a odjíždí na terminál do Ostravy-Paskova dvacítka kontejnerových vlaků, které nahradí až stovky kamionů. Míří sem především z klíčových evropských přístavů v Rotterdamu, Koperu, Terstu a Hamburku, ale i z vnitrozemského dopravního uzlu italské Verony. Silniční doprava je pak využívána jen na tzv. poslední míli, tedy na počáteční svoz a finální rozvoz nákladu.

Manipulační plocha terminálu, kde se obřími reachstackery Hyster a Kalmar překládají kontejnery z vlakových souprav na silniční tahače, má rozlohu 31.000 m2. V loňském roce byla zpevněna zhruba její třetina, letos zámkovou dlažbu získá celá plocha. Skladovací kapacita se tak zvýšila ze součastných 1.700 na 2.400 kontejnerů a vykládka jednoho kontejnerového vlaku zabere zhruba půl hodinu.

„Neustálým rozvojem a inovacemi na paskovském terminálu dosahujeme ještě rychlejších a kvalitnějších služeb pro naše zákazníky. Naše budoucí plány počítají s dalším výrazným rozvojem paskovského terminálu, protože v kombinované dopravě vidíme velkou budoucnost,“ uvádí Edin Sose, obchodní ředitel AWT.

Právě za systematický rozvoj překladiště z vlastních finančních zdrojů, jasnou vizi do budoucna a multiplikační efekty v kombinované dopravě získala AWT první cenu v soutěži Volná cesta organizované Ministerstvem dopravy a občanským sdružením Dopravní federace.

Provoz na paskovském terminálu, který vyrostl na někdejším brownfieldu, byl zahájen v roce 2007. Začínalo se zde s několika stovkami manipulací měsíčně, letos AWT očekává přeložení až 70 tisíc kontejnerů a výměnných nástaveb. Rozsáhlou modernizací prošel terminál loni, kdy byla mimo zpevnění a odvodnění části plochy také prodloužena původní kolej včetně rekonstrukce zhlaví vložením 4 nových výhybek a zapojení zabezpečovacího zařízení. Položeny byly i dvě zcela nové koleje.

Terminál leží v centru moravskoslezských průmyslových zón, v blízkosti dálnice, slovenské a polské hranice a umožňuje napojení na klíčové evropské přístavy. Dnes na terminálu pracují tři desítky zaměstnanců, původně zde byla pouhá dvě pracovní místa. Vedle překládky, svozu a rozvozu kontejnerů, návěsů a výměnných nástaveb nabízí terminál Ostrava-Paskov rovněž odbavení ucelených vlaků i jednotlivých vozových zásilek.


Zdroj obrázku:www.awt.eu
Zdroj informací:www.awt.eu
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy