REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyČeské dráhy jsou oficiálním dopravcem Mistrovství Evropy v raftingu pod přehradou Lipno nad Vltavou

aktualizováno dne 30.8.2012

železniční Na základě spolupráce Českých drah a Jihočeského kraje objednal jihočeský organizátor dopravy společnost JIKORD zvláštní vlaky, které budou v době konání mistrovství Evropy v raftingu na Vltavě pod lipenskou přehradou zajišťovat bezplatnou přepravu mezi stanicemi Vyšší Brod klášter a Lipno nad Vltavou. Bezplatná kyvadlová doprava pro diváky, návštěvníky i účastníky mistrovství bude jezdit od středy 29. srpna do neděle 2. září 2012.

Na přibližně polovině spojů bude nasazena kapacitní patrová souprava, která umožní při zachování ohleduplnosti vůči dalším cestujícím i přepravu nafukovacích lodí a raftů. Železniční zastávky se nachází v těsné blízkosti řeky Vltavy. Závody se pojedou na řece Vltavě v úseku mezi lipenskou přehradou a železniční zastávkou Čertova stěna, kdy vypouštěním vody do přírodního koryta vznikne jedna z nejtěžších závodních vodáckých tratí na světě. Kromě disciplín mistrovství Evropy se zde bude konat i otevřené mistrovství Evropy Devils Extreme Race.

Ze stanice České Budějovice do stanice Vyšší Brod klášter můžou zájemci jet přímými vlaky nebo vlaky s přestupem ve stanici Rybník, a to za běžný tarif. Mimořádně bude jezdit také přímý spěšný vlak ME Rafting z Českých Budějovic (odj. v 7:04 hod.) do stanice Lipno nad Vltavou (příj. v 8:48 hod.). Zpět přímý spěšný vlak odjíždí z Lipna nad Vltavou v 16:55 hod. a do Českých Budějovic přijede v 18:31 hod.

Navíc bude jezdit kyvadlový autobus, konkrétně historický vodácký autobus, a to mezi zastávkami Lipno nad Vltavou lanovka a Lipno nad Vltavou hráz. Bude v provozu denně od 7:00 do 18:00 hod. v cca 30minutovém intervalu.

V období konání ME v raftingu budou omezené možnosti parkování v okolí. Pro návštěvníky je výhodné využít dopravu vlakem přímo z Českých Budějovic, kde jsou možnosti přípojů z dalších směrů, nebo bezplatnými vlaky či autobusy od záchytných parkovišť ve Vyšším Brodě a na Lipně. Záchytná parkoviště jsou u nádraží Vyšší Brod klášter a u lanovky v Lipně nad Vltavou.

železniční

Kromě toho, že jsou České dráhy oficiálním dopravcem, připravily pro návštěvníky letošní největší sportovní akce v jižních Čechách zajímavý doprovodný program. Ve stanici Lipno nad Vltavou budou od 29. srpna do 2. září přistaveny prezentační vagony ČD:

 • Kinematovlak
 • , ve kterém se budou od 10 do 15 hodin promítat Večerníčky a pohádky pro nejmladší návštěvníky. Od 17 do 20 hodin budou ve spolupráci s vodáckou firmou Boatpark a Svazem vodáků České republiky připraveny filmy s vodáckou tématikou, reportáže z expedic a výprav na exotické řeky, a také poohlédnutí za předchozími závody v raftingu. Od čtvrtka 30. srpna začne filmové vodácké setkání vždy v 17 hodin sestřihem akcí z ME v raftingu Lipno 2012 z předešlého dne.
 • Vláček Hráček
 • , který přivítá nejmladší návštěvníky a Konferenční vůz, kde bude informační centrum ČD.


  Další informace včetně jízdních řádů jsou k dispozici na webu: www.cd.cz/rafting.


  Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Kalkulačka krabic na paletách
  USpaleta
  EUROpaleta
  Spedice
  Dohoda AETR
  Bodový systém
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  mýto ve Francii
  Autolékárnička 2011
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucemburku
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy