REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyOslavte Den železnice na Ostravsku

aktualizováno dne 18.9.2012

železniční

Tradiční svátek všech příznivců železniční techniky letos oslaví České dráhy na Ostravsku tuto sobotu 22. září ve stanicích Bohumín a Ostrava hl.n. Připraveny jsou výjimečné vyjížďky po kolejích, zvláštní parní vlaky mezi Ostravou a Bohumínem, jízdy pro vlečkách AWT nebo prohlídky specializovaných pracovišť, řídícího stavědla nebo depa kolejových vozidel. Oslavy doprovodí bohatý kulturní program před bohumínským nádražím, vystoupí mažoretky, dětský folklorní soubor nebo kapely Bridge, Claymore a další. Děti se zabaví na skákadlech, trampolíně nebo v dětském koutku. Hlavní oslavy Dne železnice se budou konat 29. září v Brně.

Hlavní oslavy Dne železnice začnou na bohumínském nádraží v 9 hodin po příjezdu parního vlaku z Ostravy hlavního nádraží. Součástí slavnostního zahájení bude i uvedení do provozu dvou nových souprav CityElefant. Jedna ze souprav pak pojede ve 13:10 z Bohumína do Třince, kde proběhne po příjezdu ve 13:49 požehnání biskupem Ostravsko-opavské diecéze Mons. F. V. Lobkowiczem. Souprava se bude vracet zpět ve 14:21, do Bohumína dojede v 14:59. Nové jednotky jsou zakoupené za finanční podpory ROP Moravskoslezsko. Jedná se o první dvě soupravy z celkového počtu čtyř dvoupodlažních elektrických jednotek CityElefant, které budou jezdit na trati z Bohumína do Mostů u Jablunkova.

Výjimečné vyjížďky po kolejích

Mezi Ostravou a Bohumínem bude pendlovat historický parní vlak. Společnost AWT nabídne vyhlídkové jízdy zvláštními vlaky mezi Ostravou a Bohumínem po síti svých vleček a k vyhlídkovým jízdám se připojí i historická vozidla Dopravního podniku Ostrava. Připraveny jsou také speciální okružní jízdy po pracovištích, spojené s prohlídkou řídicího stavědla Ostrava hl.n., prohlídkou ČD Cargo, a.s. SOKV Ostrava (bývalé depo) a prohlídkou elektrodispečiku SŽDC.

Odborné prohlídky pracovišť

V Bohumíně mohou zájemci navštívit pracoviště depa kolejových vozidel ČD i pracoviště řízení provozu stanice. Stranou oslav nezůstane ani ostravské hlavní nádraží. Návštěvníkům bude umožněna prohlídka pracovišť depa společnosti ČD Cargo a v areálu na Skladištní ulici (za poštou) předvedou svou techniku a zručnost pracovníci Správy železniční dopravní cesty včetně zajímavých ukázek práce hasičů. Přístupné bude také řídicí stavědlo stanice Ostrava hlavní nádraží, kam návštěvníky odveze nová Regionova.

železniční

Prodej jízdenek na zvláštní vlaky bude zajištěn ve stanicích Bohumín, Ostrava hl.n. a Ostrava-Svinov. Ve vlacích neplatí tarifní ani mimotarifní slevy. Jednosměrná jízdenka stojí 30 Kč, poloviční cena pro děti od 6 do 15 let je 15 Kč.

Na jízdu po vlečkách AWT je nutno zajistit si rezervaci (30 Kč), která bude v prodeji ve stanicích Bohumín a Ostrava hl.n. Tato rezervace nezaručuje konkrétní místo ve vlaku, je nutná z důvodu omezené kapacity vlaku. Rezervace je nutná pro všechny cestující starší 15 let.

V každou celou hodinu od 9:00 do 15:00 hod. se uskuteční okružní jízdy po areálu Ostrava hl.n. na trase: stanice Ostrava hl.n. – řídicí stavědlo – depo ČD Cargo, SOKV Ostrava – elektrodispečink SŽDC. Cestující budou nastupovat ve stanici Ostrava hl.n., okružní jízda bude ukončena na elektrodispečinku SŽDC (Skladištní ulice, za Českou poštou).

Kompletní informace k oslavám Dne železnice jsou k dispozici na stránkách www.denzeleznice.cz.

Národní den železnice v Brně 29. září 2012

Centrem oslav Dne železnice se stane v sobotu 29. září Brno, oslavy začnou v 10 hodin na brněnském hlavním nádraží a v areálu u historické výpravní budovy. Program třetího Národního dne železnice je rozdělen do tří světů a začíná v 10:00 a končí v 17:00. Návštěvníci se můžou těšit na Svět zábavy s programem pro malé i velké návštěvníky, Svět historie s výstavou historických lokomotiv nebo Svět změny na železnici s možností prohlídky moderních vozů a lokomotiv.
Programy oslav Dne železnice v ostatních regionech najdete na www.denzeleznice.cz.


Proč slavíme Den železnice?

Den železnice připomínádatum 27. září 1825, kdy byl zahájen provoz s parní lokomotivou konstruktéra Georga Stephensona mezi anglickými městy Stockton a Darlington na trase dlouhé 40 km. Byla to revoluční změna, která nahrazovala koňské povozy, začaly se budovat tratě a postupně přecházela přeprava zboží a cestujících na železnici. Na našem území se první železnice objevila v roce 1832, kdy byla vybudována naše první koněspřežka mezi rakouským Lincem a Českými Budějovicemi.


Zdroj obrázků:www.ceskedrahy.cz
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy