REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladySPOLEČNOST P3 V PRAZE ZÍSKALA ROZSÁHLÉ POZEMKY PRO LOGISTICKÝ DEVELOPMENT V HODNOTĚ 85 MILIONŮ EUR

aktualizováno dne 4.6.2014

ostatní

PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, koupil 22 hektarů u dálnice D11 východně od Prahy pro výstavbu nového logistického areálu PointPark Prague D11 o rozloze 120 000 m2. Ten dále rozšíří celkovou pronajímatelnou plochu společnosti v okolí hlavního města České republiky o téměř 40 %. P3 plánuje investovat do pozemku zhruba 85 milionů eur s cílem reagovat na rostoucí poptávku po kvalitních skladových a distribučních nemovitostech v blízkosti města.

Tomáš Míček, Country Head P3 pro Českou republiku, uvedl: „Česká republika patří z logistického hlediska mezi nejžádanější evropské lokality a nabídka distribučních prostor zde v posledních několika letech výrazně klesala. V parcích, které tvoří naše aktuální portfolio, zbývá pro nový development jen velmi málo místa, a tak nám tato investice umožní uspokojit potřeby našich zákazníků v souvislosti s jejich expanzí na trhu.“

D11 představuje hlavní dálniční spojení mezi Prahou a východní části České republiky a jihozápadním Polskem. Tato nová lokalita P3 se nachází v blízkosti Mstětic u exitu 8 na D11, přibližně 8 km od okraje Prahy a v blízkosti městského okruhu se snadným napojením na dálnici vedoucí do Německa, Rakouska a na Slovensko.

V logistickém parku PointPark Prague D11 se bude nacházet sedm skladových budov. Zaujmout by měl zejména zájemce z řad logistických firem a maloobchodníků, tedy ze sektorů, které v pražském regionu v uplynulých letech zaznamenaly rychlý růst. Prvním budovám již bylo uděleno povolení k výstavbě.

„V novém areálu PointPark Prague D11, který vznikne na pozemcích získaných díky této investici, budou naše BTS týmy (pozn. BTS – Build-To-Suit) moci rychle navrhnout a realizovat prostory odpovídající individuálním požadavkům našich zákazníků,“ dodal Tomáš Míček.

PointPark Prague D11 bude již třetím logistickým areálem P3 v pražském regionu a zvýší tak celkovou pronajímatelnou plochu společnosti v okolí města na 428 000 m2. P3 v daném regionu dále provozuje park PointPark Prague D1 vzdálený 16 km jižně od města, který tvoří čtyři budovy o ploše 176 000 m2, a park PointPark Prague D8 na severu, který se skládá z pěti dokončených budov a jedné budovy ve výstavbě o celkové ploše 132 000 m2. V uplynulých 12 měsících společnost P3 ve svých parcích na D1 a D8 rozšířila využívané prostory o téměř 50 000 m2 pro klienty Yusen Logistics, DHL Express a Mountfield, díky čemuž se Česká republika stala pro P3 nejaktivnějším trhem v oblasti developmentu v Evropě. Oba stávající parky jsou navíc téměř zcela obsazeny.

„Jedná se významnou akvizici P3 a vůbec první nákup pozemku po té, co nás v loňském roce koupili naši noví akcionáři TPG a Ivanhoé Cambridge. Tento krok tak poukazuje na snahu platformu P3 dále rozvíjet a využívat nejen rozsáhlé zkušenosti týmu P3, ale také naši znalost českého trhu,“ řekl generální ředitel P3 Ian Worboys.


Zdroj obrázku:www.pointparkproperties.com
Zdroj informací:www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: ostatníimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy