REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyPĚT HVĚZDIČEK EURO NCAP PRO NOVÝ SEAT LEON A TOLEDO

aktualizováno dne 6.12.2012

automobilová

SKVĚLÉ VÝSLEDKY TESTŮ BEZPEČNOSTI NOVÝCH MODELŮ SEAT

 • Nový Leon a Toledo s vynikajícím hodnocením ochrany dospělých cestujících a dětí
 • Ocenění Euro NCAP Advanced pro systémy SEAT Lane Assist a SEAT Multi Collision Brake ve výbavě Leonu
 • ESP v sériové výbavě a komplexní systémy airbagů podtrhují zaměření značky SEAT na oblast aktivní a pasivní bezpečnosti
 • Nové modely SEAT Leon a Toledo dosáhly pětihvězdičkového hodnocení podle nejnovějších výsledků nárazových testů zveřejněných nezávislou organizací Euro NCAP (New Car Assessment Programme).

  Ochrana dospělých cestujících byla jak u nového Leonu, tak i u nového Toleda ohodnocena 94 %. Maximální počet bodů byl oběma modelům udělen v náročném bočním nárazu, v němž oba vozy poskytují své posádce dobrou ochranu všech částí těla.

  V oblasti ochrany dětí získal Leon celkem 92 % – to je nejlepší výsledek v kategorii, dosažený v tomto kole nárazových zkoušek Euro NCAP – včetně maximálního počtu bodů za hodnoty zatížení zaznamenané na figurínách dětí během dynamického testu. Organizace Euro NCAP poznamenala, že airbag spolujezdce lze vypnout, aby bylo možné na přední sedadlo spolujezdce namontovat dětskou sedačku proti směru jízdy, a že stav tohoto airbagu je pro řidiče jasně viditelný.

  Při zkouškách ochrany chodců obdržel nárazník Leonu nejvyšší počet bodů za ochranu nohou chodce. Podle organizace Euro NCAP poskytuje také kapota dobrou ochranu ve většině oblastí, které by mohly přijít do styku s hlavou chodce.

  V dynamických testech získalo Toledo maximální počet bodů za ochranu tříletého dítěte. Podobně jako Leon obdrželo i Toledo maximální počet bodů za ochranu nohou chodce poskytovanou nárazníkem.

  V hodnocení bezpečnostních asistenčních systémů vyzdvihla organizace Euro NCAP skutečnost, že elektronicky řízený stabilizační systém ESC (Electronic Stability Control) patří k sériové výbavě všech modelů Leon a Toledo.

  Inovativní systémy SEAT Lane Assist (asistent pro jízdu v jízdním pruhu) a SEAT Multi Collision Brake (funkce automatického brzdění pro prevenci vícenásobných kolizí) získaly navíc ocenění Euro NCAP Advanced vyhrazené pro technologie, které poskytují spotřebitelům a společnosti vědecky ověřené přínosy z hlediska bezpečnosti.

  SEAT Lane Assist (asistent pro jízdu v jízdním pruhu) je inovace, která při rychlosti nad 65 km/h pomáhá řidiči zůstat v daném jízdním pruhu. Kamera umístěná ve vnitřním zpětném zrcátku sleduje podélné značení na vozovce a systém prostřednictvím posilovače řízení zasahuje do řízení, pokud zjistí, že trajektorie pohybu vozidla směřuje mimo daný jízdní pruh.

  SEAT Multi Collision Brake (funkce automatického brzdění pro prevenci vícenásobných kolizí) je systém, který zabrzdí vozidlo po prvotním nárazu, aby zmírnil intenzitu následných nárazů nebo jim zcela zabránil. Je-li při prvotním nárazu aktivován airbag, začne elektronicky řízený stabilizační systém brzdit vozidlo a zapnou se varovná i brzdová světla.

  automobilová
  Dr. Matthias Rabe, viceprezident společnosti SEAT zodpovědný za výzkum a vývoj, k výsledkům nového Leonu a Toleda v testech bezpečnosti Euro NCAP řekl: „U všech vozů značky SEAT se snažíme realizovat nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, abychom splnili nejvyšší očekávání našich zákazníků. Jsme proto velmi potěšeni, že toto naše úsilí bylo potvrzeno vynikajícími výsledky nového Leonu a Toleda v náročných testech bezpečnosti Euro NCAP. Velkou radost máme rovněž z ocenění v kategorii Euro NCAP Advanced pro systémy SEAT Multi Collision Brake a SEAT Lane Assist nabízené v novém Leonu.“

  SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

  Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

  Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.


  Zdroj obrázku:www.seat.cz
  Zdroj informací:www.seat.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ

  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics


  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:
  -

  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek

  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
  Autopůjčovna Mělník


  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy