topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyPoprvé u českého zákazníka

aktualizováno dne 11.5.2012

automobilová

Na českém automobilovém trhu se v praktickém nasazení do provozu poprvé představuje třínápravová varianta středně těžkého nákladního vozu MAN TGM s celkovou hmotností 26 t. Na třínápravovém podvozku je umístěna nástavba pro sběr komunálního odpadu.

Dvaceti šestitunový, třínápravový nákladní automobil modelové řady MAN TGM je důkazem obrovské míry univerzálnosti vozidel z Mnichova a zároveň ukázkou zákaznické vstřícnosti značky. Na každý dopravní problém má MAN seriozní řešení, které poskytuje zákazníkům velmi efektivní přepravu za všech podmínek.

Modelová řada MAN TGM koncepce Trucknology Generation představuje silný nákladní automobil vyznačující se profesionalitou a produktivitou. Přenáší na silnici všechny kvalitativní vlastnosti, díky nímž se MAN stal po celém světě synonymem inovativní a spolehlivé techniky.

Aerodynamické tvary karosérie snižují odpor vzduchu a tím i spotřebu paliva. Efektivnost se naplno projeví díky skromným vznětovým motorům se vstřikováním typu Common Rail a vysoce ceněné převodovce MAN TipMatic.

Vozidla TGM s jedinečnou technologií MAN PURE DIESEL představují milníky ekologie a hospodárnosti. Ergonomicky vybavené komfortní kabiny a bezpečnostní výbava zahrnující MAN BrakeMatic a příplatkovou regulaci dynamiky jízdy ESP doplňují už tak vysokou standardní výbavu. A konečně i vynikající užitečné zatížení TGM směřuje důsledně k jedinému cíli – totiž maximální efektivitě přepravy.

Technologická koncepce vozidel řady TGM dává zákazníkům možnost volby mezi splněním emisních limitů Euro 5 a nebo ještě přísnější, ale dobrovolnou emisní normou EEV – a to bez nutnosti přidávání provozních aditiv. Srdcem emisní technologie jsou úsporné motory Common Rail s chlazením a recirkulací výfukových plynů s lambda regulací (EGR). Ve spojení s oxidačním katalyzátorem u verze Euro 5 nebo s bezúdržbovým filtrem MAN PM-KAT u verze EEV nejenže řízení výfukových plynů dosahuje špičkových hodnot emisí ale také maximální hospodárnosti.

Technologie MAN PURE DIESEL nevyžaduje aditivum AdBlue®. Nejenže ušetříte na provozních náplních, nepotřebujete ani přídavnou nádrž na aditivum AdBlue® a jste nezávislí na jeho infrastruktuře, uspoříte tím navíc přibližně 100 kg hmotnosti oproti srovnatelným systémům SCR, což představuje výhodu v podobě nárůstu užitečného zatížení. Vedle toho vám zbude volně využitelné místo na rámu vozu – důležitý předpoklad pro provoz jako stavební a komunální vozidlo. Tak čistá může být efektivnost.

Svébytný typ v modelové řadě představuje automobil kategorie celkové hmotnosti 26 t dodávaný s vlečenou nápravou v provedení 6x2-4 nebo s tandemovou nápravou. Jeho devizy: velmi nízká výška rámu, velká obratnost, vysoké užitečné zatížení. Výjimečně hospodárné pohonné ústrojí ve spojení s 12 stupňovou převodovkou MAN TipMatic a dvoustupňově přeplňovaný šestiválcový motor, který vyvine maximální výkon 250 kW je perfektní syntézou síly, jízdních výkonů a maximální efektivnosti.


Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy