REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyPointPark Properties zahájila nový developerský projekt ve svém významném bratislavském logistickém parku se společností Mobelix

aktualizováno dne 4.9.2012

skladování

Celoevropský správce a developer logistických nemovitostí PointPark Properties (P3) zahájil výstavbu 12 000 m2 pro společnost Mobelix (XXXLutz), maloobchodní řetězec s náytkem. Jde o expanzi již stávajících prostor, díky které se celková pronajatá plocha společnosti Mobelix v rámci slovenského PointParku rozšíří na více než 39 000 m2.

Ian Worboys, CEO P3, řekl: “Navzdory ekonomické krizi je PointPark Bratislava od roku 2008 nejrychleji expandujícím logistickým parkem na Slovensku. Důvodem je jeho, z distribučního hlediska, jedinečná poloha, a zároveň nabídka moderních skladových prostor. V Evropě dnes není mnoho developerů, kteří aktivně vyvíjejí nové developerské projekty a jsou schopni nabídnout svým klientům rychlá řešení výstavby na míru (Build-To-Suit) přesně podle jejich požadavků. Jsme velmi rádi, že jsme se stali základnou distribuční strategie společnosti Mobelix v daném regionu a můžeme se tak podílet na plánu rychlého růstu společnosti.“

Mobelix je nájemcem v PointParku Bratislava od září 2009, kdy si v rámci Build-To-Suit projektu pronajal 26 000 m2 skladové a 1 700 m2 kancelářské plochy. Jde o sklad a zároveň centrálu pro distribuci nábytku zákazníkům z Rakouska, Chorvatska, České republiky, Slovenska a Maďarska. Nová smlouva na 12 000 m2 navíc nabízí možnost další expanze až 14 000 m2 v rámci parku. Výstavba byla zahájena v červenci 2012 a předání hotového projektu je naplánováno na prosinec téhož roku.

Včetně tohoto nového projektu disponuje PointPark Bratislava momentálně 122 000 m2 skladové a kancelářské plochy, obsazené nájemci jako jsou například Whirlpool, Brightpoint, HBPO nebo Schnellecke Logistics. Park dále nabízí možnost výstavby skladových a výrobních prostor na míru (BTS) v dalších halách o celkové ploše přibližně 70 000 m2. Umístění parku zaručuje skvělé napojení na sousední trhy střední Evropy nazývané „Zlatý trojúhelník“, nacházející se mezi Bratislavou, Vídní a maďarským městem Győr.

Petr Bečár, výkonný ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko řekl: „Slovensko nezažilo v logistice tak extrémní boom spekulativní výstavby před nástupem krize, jako například polský nebo český trh, takže míra neobsazenosti se nedostala na takovovou výši jako v okolních státech. Lokální trh tak stále ještě nenabízí dostatek prostor, zejména ve vysoce kvalitních logistických zařízeních. Díky tomu je PointPark Bratislava atraktivní lokalitou pro rychle se rozvíjející společnosti.“

S jednou z nejnižších měr neobsazenosti volných prostor v rámci EU, odhadovanou přibližně na 4.0 – 6.0 %, zůstává Slovensko významným logistickým centrem. Nabídka developerských služeb je zde limitovaná a svou polohou, která činí ze Slovenska bránu do okolních zemí střední a východní Evropy, je důležité i pro prosperující domácí automobilovou a LCD výrobu. Tím vším se stává zajímavým pro logistické společnosti.


Zdroj obrázku:www.pointparkproperties.com
Zdroj informací:www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: skladování dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy