REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - Sklady


Praha – Brno – Vídeň – Graz: Od prosince 2014 každé dvě hodiny prémiovým vlakem railjet

aktualizováno dne 7.9.2012

železniční Od prosince 2014 je plánovaný dvouhodinový interval vlaků railjet z Prahy přes Pardubice a Brno do Vídně a Grazu. Díky kooperaci ČD a ÖBB budou v provozu na trase z Prahy do Grazu přes vídeňské hlavní nádraží celkem tři soupravy railjet ÖBB a sedm souprav railjet ČD. V úseku Praha – Pardubice – Brno – Břeclav a dále ve směru na Slovensko a do Maďarska zůstanou zachovány spoje vyšší kvality ve dvouhodinovém intervalu, takže cestující mezi Prahou, Brnem a Břeclaví budou mít k dispozici i nadále rychlé a komfortní spoje každou hodinu. „Rychlé spojení railjety z Grazu přes Vídeň do Prahy od prosince 2014 představuje doplnění mezinárodní nabídky a další důležitý krok v zlepšování našich služeb. Osobní doprava ÖBB tak ještě posílí svou pozici na trhu,“ řekl Christian Kern, předseda představenstva holdingu ÖBB.

Od roku 2015 tak budou všechna důležitá mezinárodní spojení vycházející z vídeňského hlavního nádraží provozována prvotřídními soupravami – railjety nebo ICE. Vídeňské hlavní nádraží tak bude sloužit jako významný přestupní uzel kvalitní mezinárodní železniční dopravy, do které budou zapojeny i České dráhy. ÖBB ve spolupráci s ČD nabídnou cestujícím průjezdný model a přímé spojení bez přestupu na ose sever – jih (Praha – Vídeň – Graz), podobně jako u již fungující nabídky railjetů na ose východ – západ (Budapešť – Vídeň – Salcburk – Mnichov / – Curych).


Cestování na nejvyšší úrovni – s prémiovými vlaky railjet

Díky nasazení railjetů na spojení Prahy s Vídní stoupne cestovní komfort nabízený cestujícím z Česka i z Rakouska. Railjety se vyznačují rychlostí, komfortem, moderním designem a šetrností k životnímu prostředí. „Mezinárodně úspěšný produkt railjet a dobrá spolupráce se Siemensem a ÖBB zlepší nejen kvalitu spojení mezi Rakouskem a Českem, ale představuje zavedení zcela nové úrovně cestování také ve vnitrostátní dopravě mezi dvěma největšími městy České republiky: Prahou a Brnem,“ uvedl Petr Žaluda, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah. Od roku 2014 bude u ČD nasazeno 7 prémiových vlaků railjet.

206 metrů dlouhé a 330 tun těžké vlaky o 7 vozech nabízejí více než 400 míst k sezení. Všechny railjety provozované na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz, ať již ČD nebo ÖBB, budou vybaveny restaurantem a oddíly pro jízdní kola. V každém voze railjetu je umístěn také přehledný informační systém. Displeje informují o aktuální rychlosti, průběhu jízdy, poloze vlaku i následujících zastávkách. Elektronický reservační systém umožňuje snadné vyhledání míst k sezení. Ta jsou uspořádána ve třech třídách: bussines, 1. a 2. třída. Railjety Českých drah budou nabízet stejný servis jako rakouské soupravy railjet. Vedle již uvedených služeb půjde také např. o dětské kino, místa pro vozíčkáře, občerstvení atp. Trakce všech souprav railjet na lince Praha – Graz bude v rámci předmětné spolupráce ČD a ÖBB zajištěna rakouskými lokomotivami řady 1216 Taurus.


Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy