REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyPraha – Varšava: Poprvé v historii pod osm hodin

aktualizováno dne 8.11.2012

železniční

Vlakové spojení mezi Prahou a Varšavou v novém jízdním řádu 2013 zrychlí přibližně o 20 minut. Vlak EuroCity Praha urazí cestu z pražského hlavního nádraží na varšavskou centrální stanici poprvé s cestovním časem pod 8 hodin. Nově nabídne také přepravu vozíčkářům nebo cykloturistům.

Linka spojující Prahu s Varšavou patří k mezistátním trasám, kde v posledním desetiletí došlo k jednomu z nejvýraznějších zrychlení dopravy. Časová úspora oproti jízdnímu řádu před 10 lety je přibližně jedna hodina. Od vzniku samostatné České republiky představuje zrychlení mezi českou a polskou metropolí dokonce asi 2 hodiny.

EuroCity Praha mezi Prahou a Varšavou nabízí cestujícím klimatizovaný moderní interiér vozů 1. a 2. třídy, modernizovaný restaurační vůz ČD se servisem „Nové gastronomie“ společnosti JLV. Cestující mají ve vozech 1. i 2. třídy k dispozici elektrické zásuvky 230 V pro napájení svých elektronických přenosných zařízení, např. notebooků a mobilních telefonů. Cestující ve 2. třídě si navíc mohou vybrat mezi oddílovým a velkoprostorovým vozem. Ve vlaku Praha jsou k dispozici také vyhrazené oddíly pro cestující s dětmi do 10 let, tiché oddíly nebo dámský oddíl. Novinkou v jízdním řádu 2013 bude nabídka přepravy vozíčkářů a jízdních kol zjednodušenou formou s povinnou rezervací.

EuroCity Praha je jeden z nerychlejších mezistátních vlaků České republice a jeden z nejrychlejších vlaků sestavených z klasických vozů. Mezi Prahou a Ostravou dosahuje průměrnou rychlost přibližně 113 km/h, v celé trase z Prahy až do Varšavy pak cca 99 km/h. Expresní spojení Prahy a Varšavy má potenciál zrychlovat také v budoucnosti, a to díky rekonstrukci a zvýšení rychlosti na několika úsecích v České republice (Běchovice – Úvaly, Ústeckoorlicko) a postupným zaváděním dvousetkilometrové rychlosti na polské železniční magistrále mezi Katovicemi a Varšavou.

železničníZdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy