topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - Sklady3ČSAD nakoupily 37 nových tahačů za 70 milionů Kč pro přepravy v režimu ADR

aktualizováno dne 29.6.2012

Vzhledem k rozšíření a nárůstu počtu nových zakázek se vedení společností 3ČSAD na přelomu roku rozhodlo investovat do nové techniky. „Našim cílem je zejména nabízet zákazníkům spolehlivé a kvalitní služby, ale také co nejvíce podpořit bezpečnost na silnicích a omezovat emise. Naše stěžejní přeprava je v režimu ADR - tedy v režimu přepravy nebezpečných látek, a proto jsme se rozhodli pro nákup již osvědčených 35 tahačů značky VOLVO a poprvé také 2 tahačů značky DAF,“ vysvětluje důvod nákupu generální ředitel Ing. Tomáš Vavřík, MBA. Všechna vozidla jsou vybavena systémem Dynafleet, který sleduje parametry vozidla a monitoruje styl jízdy řidiče. Na základě výsledků dispečeři vyhodnotí úsporný způsob jízdy pro dané podmínky.
automobilová Využití nakoupených vozů:
 • 25 tahačů VOLVO - přeprava ADR, Linde Gas a.s.
 • 10 tahačů VOLVO - přeprava ADR, Messer Technogas a.s.
 • 2 tahače DAF - přeprava ADR, Geodis


 • U značky VOLVO sázíme na jistotu a zkušenost s těmito vozy. „Přeprava chemikálií, ať už se jedná o kapaliny, plyny, práškové substance nebo granule, podléhá přísným národním i mezinárodním předpisům. Model Volvo FH je opravdu vhodnou volbou, vyznačuje se robustním a lehkým podvozkem pro větší nákladovou kapacitu, vozy jsou speciálně dovybaveny z výroby o úpravu ADR. Vozidla mají další bezpečností prvky, které berou ohled na rizikové prostředí pohybu a přepravy vozidla," řekl obchodní zástupce společnosti VOLVO Truck Czech s.r.o. Jan Čubík.

  Z 35 nových tahačů VOLVO FH na přepravu plynů nasadila společnost ČSAD Havířov a.s. 10 pro zákazníka MESSER a společnost ČSAD Frýdek-Místek a.s. 25 pro zákazníka LINDE.

  Skupina 3ČSAD se na využívání moderních technologií zaměřují dlouhodobě, a to nejen v nákladní dopravě. „Již nyní splňuje 80% našich vozidel normu EURO5 nebo vyšší EEV. Vozový park průběžně obnovujeme a očekáváme, že do roku 2013 budeme provozovat pouze vozidla s normou EURO5 a vyšší," uvedl generální ředitel. Nové přírůstky do vozového parku dostanou na starost zkušení zaměstnanci společnosti. „V roce 2011 došlo ke snížení fluktuace našich řidičů. Stále nabíráme nové, ale dobrou zprávou je, že zaučení u nás zůstávají. Proto můžeme nová vozidla svěřit bez obav našim zkušeným pracovníkům," popisuje situaci ředitel nákladní dopravy Jiří Javůrek.

  S nově nakoupenými vozidly má nákladní doprava 3ČSAD celkem 134 vozidel, z toho 78 tahačů zajišťuje přepravu v režimu ADR (jedná se především o přepravu technických plynů). Letošní plán nákladní dopravy je ujet bezmála 13 mil. km. Vzhledem k dlouhodobým kontraktům se dá očekávat i nadále navyšování dosavadních přeprav a tedy i nestálé obnovování vozového parku.


  Zdroj informací:www.volvotrucks.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy