topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyZnovu vyjíždí Preventivní vlak, zastaví v Hradci Králové a Kolíně

aktualizováno dne 27.4.2012

železniční

Nehody na přejezdech, smrt na střeše vagonu po zásahu proudem z troleje s 25 000 volty či vlakem sražený člověk, který přebíhal koleje. Při těchto neštěstích stále umírají zbytečně lidé a statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí ve věku od 13 do 19 let.

Preventivní vlak 2012 spolupořádají České dráhy, ČD Cargo, Drážní inspekce, Policie ČR a záchranářské složky pod záštitou BESIPu Ministerstva dopravy, Středočeského a Královéhradeckého kraje. Cílem všech partnerů je přispět ke zvýšení bezpečnosti železniční dopravy. Letošní cesta zavede Preventivní vlak do Hradce Králové a Kolína.

Studenti i veřejnost navštíví ve speciálním vlaku na královéhradeckém a kolínském nádraží promítání krátkého filmu s ukázkami reálných neštěstí na železnici, při kterých zbytečně umírají lidé, projdou praktickým nácvikem první pomoci se záchranáři a budou diskutovat s drážním vyšetřovatelem. „Pokud se nám díky Preventivnímu vlaku povede varovat mladé lidi před zbytečným hazardem a zachráníme tak třeba jen jeden lidský život, má tato akce smysl,“ říká Robert Drozda, odborný poradce pro prevenci a bezpečnost na železnici.

"Na děti i dospělé číhá během jejich života mnoho nebezpečí. Některá bohužel neovlivníme, jiná však můžeme. Pokud se pomocí Preventivního vlaku podaří upozornit na zbytečná rizika spojená s nerozvážným hazardem, frajerstvím nebo zbytečnou nepozorností, pak tento projekt splní svůj úkol,“ uvedl Jakub Ptačinský, mluvčí nákladního dopravce ČD Cargo. „Byť to zní jako fráze, tak zdraví je opravdu to nejcennější co máme. Považuji proto za absolutně zbytečné ho riskovat při přebíhání tratí, podjíždění závor nebo šplhání na vagóny,“ dodal Ptačinský.

„Každý rok umírá nebo je zraněno při střetu automobilu s vlakem stále zbytečně mnoho lidí. I přes všechna technická opatření, informační kampaně i preventivní akce je toto číslo stále bohužel vysoké. Proto je pro nás potěšením opět spolupracovat s Českými drahami formou Preventivního vlaku a snažit se touto formou ovlivnit nepříznivé statistiky," uvedla Ivana Pánková, ředitelka BESIP ministerstva dopravy.

„Preventivní vlak je postaven na netradičním způsobu komunikace s mladými lidmi. Nechceme říkat, to nedělej, to nesmíš, ale přímo ukázat v prostředí železnice, jak může člověk skončit, když si nedá pozor, nebo se pohybuje tam, kde by neměl,“ doplnil Roman Moravčík, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Hradci Králové.

Během tří let již vlak navštívil 28 měst a prošlo jím přes 12 000 školáků a studentů.

 • Hradec Králové úterý 24. – středa 25. dubna
 • Kolín čtvrtek 26. – pátek 27. dubna
 • Každý den od 8 do 14 hodin mohou přijít do Preventivního vlaku studenti po předchozím objednání
 • Vstup je zdarma, veškeré náklady na tuto preventivní akci nesou organizátoři projektu


 • Ve vlaku návštěvníci uvidí, jak dopadne člověk po střetu s vlakem, srovnání brzdné dráhy vlaku a auta, následky střetu auta s vlakem na přejezdu i následky zásahu proudem z troleje, kde je 25 tisíc voltů. Preventivní vlak tvoří speciální kinovůz, konferenční vagón a vůz pro nácvik první pomoci.

 • Kinovůz: sestřih krátkých filmů partnerů projektu, reálné záběry následků železničních neštěstí, když vlak přejede člověka, když automobil vjede na přejezdu přímo pod vlak…
 • Diskusní vůz: diskuse s drážními vyšetřovateli a policisty, kteří znají uvedené situace na vlastní kůži
 • Vůz pro nácvik první pomoci: nácvik základů první pomoci v terénu pod vedením zkušených záchranářů.

 • Zdroj informací:www.cdcargo.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ  banner.bmp, 170kB


  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  banner.bmp, 170kB


  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákony on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy