topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyProdej regionálních železničních tratí znovu ve vládě

aktualizováno dne 13.6.2012

Vláda na zasedání 13. června 2012 bude rozhodovat o prodeji vybraných regionálních železničních tratí, u nichž náklady na jejich provozování mnohonásobně přesahují příjmy. Kritériem výběru nového vlastníka bude nabídková cena. Pokud se v rámci výběrového řízení na některou z tratí nenajde žádný zájemce, nabídne se bezplatně Ministerstvu obrany, případně do vlastnictví krajů či obcí.
železniční Rozhodující pro stanovení minimální ceny konkrétních tratí, staveb a pozemků u vyhlášeného výběrového řízení bude v dané chvíli nejvyšší dosažitelná cena na trhu. „Prodej tratí zajistí prostředky pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), která v posledních letech řeší nedostatek finančních prostředků, a úspory přinese patrně také ve vztahu ke státnímu rozpočtu,“ říká ministr dopravy Pavel Dobeš.

V podmínkách výběrového řízení bude uvedeno, že nový vlastník bude mít možnost čerpat finanční prostředky na údržbu, opravy nebo investice ze SFDI pouze tehdy, když na předmětné dráze zajistí dopravní obslužnost, a to po celé délce dráhy v minimálním rozsahu nejméně dvou párů vlaků denně, příp. v odpovídajícím počtu vlaků za rok. V současné době tyto služby na předmětných tratích provozovány nejsou a stát na údržbu těchto tratí každoročně doplácí.

Pokud se v rámci výběrového řízení nenajde žádný zájemce o koupi drah ani za sníženou cenu, dráhy budou nabídnuty k bezúplatnému převodu do příslušnosti hospodaření Ministerstva obrany a v případě jeho nezájmu pak bezplatně do vlastnictví krajů či obcí (resp. svazků obcí). Pokud ani ty nebudou mít o dráhy zájem, bude zahájeno správní řízení o zrušení dráhy nebo části dráhy, popř. pokračování v již zahájených řízeních.

Proces posouzení nezbytnosti provozování málo využívaných drah byl zahájen ve druhé polovině roku 2010 a návrh na řešení situace byl předložen na jednání vlády dne 7. března 2012. Projednání návrhu bylo přerušeno s tím, že je potřeba jej dále projednat se zástupci krajů a obcí, mj. s ohledem na případný bezúplatný převod drah na tyto subjekty. Ke kompromisní dohodě MD a zástupců odborů dopravy krajských úřadů, Svazu měst a obcí ČR a dalších subjektů došlo 28. března 2012. Materiál byl podle této dohody upraven a znovu projednán v rámci meziresortního připomínkového řízení.


Zdroj informací:www.mdcr.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy