REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyRaben v Pobaltí slaví 10 let na trhu logistik

aktualizováno dne 9.6.2014

ostatní

Litva, Lotyšsko a Estonsko vstoupily do Evropské unie v květnu 2004. V té době společnost Raben Group zahájila i v tomto regionu svou činnost. Dnes provozuje v pobaltských zemích tři společnosti a region pokrývá z pěti měst: Vilnius, Riga, Tallin, Kaunas a Klaipeda. V regionu zaměstnává více než 80 zaměstnanců a disponuje přes 3.500 m2 skladových ploch.

Raben Group zahájila v Pobaltí svou obchodní činnost v roce 2004 pobočkami nacházejícími se v Litvě (Vilnius), Lotyšsku (Riga) a Estonsku (Tallinn). Po roce tyto pobočky zdvojnásobily počet zaměstnanců.

Roky 2004 – 2007 byly pro tyto země "zlatým věkem". Období bylo příhodné pro zakládání a rozvoj podniků, a to se dotklo i dopravních společností. Během těchto let objem nákladní dopravy výrazně vzrostl, například v roce 2006 sektor dopravy představoval v Litvě 9,8 % HDP. Během tohoto ekonomicky příhodného období zaznamenal Raben Baltics silný rozvoj v těchto litevských, lotyšských a estonských trzích. Společnost zde uvedla na trh službu Fresh Logistics.

Sektor dopravních služeb je však velmi citlivý na ekonomické "zdraví". Hospodářská krize roku 2008 změnila mnoho v národním hospodářství a měla obrovský dopad na sektor přepravy. Během globální krize Raben Baltics byl schopen udržet své postavení na trhu a dokonce zvýšit počet zaměstnanců o 14 %.

„V březnu roku 2008 společnosti Raben Baltics úspěšně prošly certifikací systému řízení kvality ISO 9001:2008. Tento úspěch zvýraznil kvalitu a úspěch skupiny v pobaltských zemích," říká Audrius Losunovas, generální ředitel Raben Group v Pobaltí.

Rozvoj společnosti pokračoval v roce 2010 otevřením pobočky v Klaipédě a nabídkou nového produktu pro lotyšský trh - skladování. V letech 2011 a 2012 byla litevská pobočka Raben hodnocena společností Creditinfo jako finančně nejsilnější firma v Litvě. Také se v roce 2013 umístila podle Verslo zinios mezi stovkou největších logistických společností.

Dnes zaměstnává Raben Baltics zhruba 80 lidí, což ukazuje, že od začátku provozu v Litvě, Lotyšsku a Estonsku došlo k významnému vzrůstu počtu pracovních míst (2004: 6, 2009: 39).

Na konci roku 2013 vykazovala Raben Group v Pobaltí obrat 8,4 mil. EUR, což je 43 krát víc než v roce 2004. Sklady se zde rozrostly z 1,785 m2 v roce 2009 na 3,500 v březnu 2014.

Jako jeden z lídrů mezi 3PL poskytovateli se Raben Baltics snaží sledovat vývoj trhu a neustále se rozvíjet nákupem nových dopravních prostředků, rozšiřováním skladů, zlepšováním portfolia služeb a vzděláváním zaměstnanců.


Zdroj obrázku:ceskarepublika.raben-group.com
Zdroj informací:ceskarepublika.raben-group.com
Kategorie novinky:ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy