REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyRegioJet přidá od září čtyři nové spoje na trase z Ostravska do Prahy. Zatím přepravil 700 tisíc cestujících.

aktualizováno dne 23.8.2012

RegioJet rozšíří od 1. září počet spojů mezi Ostravskem a Prahou na celkový počet 18 - tedy devět spojů v každém směru. Nově pojedou z Havířova následující vlaky: brzký ranní spoj IC1000 s odjezdem z Havířova ve 4.27 hodin (denně kromě neděle) a příjezdem do Prahy v 8.31 a dále IC1008 s odjezdem z Havířova v 10.27 hodin (ve všední dny) a příjezdem do Prahy ve 14.31 hodin. Cestující z Ostravska tak dostanou možnost využívat vlaků IC RegioJet i v případech, kdy potřebovali být v Praze již krátce po 8.00 hodině – například z důvodu jednání či začátku školního vyučování.

železniční

RegioJet plánuje stát se postupně hlavním železničním dopravcem mezi Ostravou a Prahou.

Z Prahy pak bude nově odjíždět spoj IC1001 – a to ve všední dny v 5.33 hodin s příjezdem na Ostravsko krátce před 9.00 hodinou ranní a dále pak spoj IC1011 s odjezdem ve všední den a neděli v 14.33 z Prahy a příjezdem na Ostravsko krátce před 18.00 hodinou večer. V tomto případě se jedná o doplnění odpoledního hodinového taktu ve špičkových časech, kdy se řada cestujících vrací domů ze služebních cest či studií a chtějí být doma na Ostravsku ještě před začátkem hlavních večerních zpravodajských relací.

Do prodeje nasadí RegioJet nové spoje ve druhé polovině měsíce srpna.

Nové spoje zákazníkům nabídnou následující výhodné možnosti spojení:

 • Dřívější ranní spoje z Ostravska do Prahy i v opačném směru – vhodné pro jednání či výlety
 • Dřívější odpolední spoj z Prahy s odjezdem v atraktivní špičkový čas v 14.33 – vhodný pro návrat ze služební cesty či například na víkend
 • Hodinový interval spojů ve špičkových přepravních časech (ráno z Ostravska do Prahy, odpoledne z Prahy na Ostravsko)
 • Nový dopolední odjezd vlaků IC RegioJet z Ostravska do Prahy – doplňující interval spojení v tomto směru. • Vlaky IC RegioJet přepravují aktuálně na trase mezi Prahou a Ostravskem denně cca 3400 cestujících. Měsíčně je to více než 100 tisíc zákazníků, kteří využívají služeb nejkomfortnějšího železničního spojení mezi Prahou a Ostravskem.

  Za 10 měsíců provozu přitom vlaky IC RegioJet přepravily již více než 700 tisíc cestujících a jejich počet neustále roste – a to i během letních prázdnin. Hlavním motorem růstem obsazenosti se přitom během letních prázdnin stali zejména studenti do 26 let, kteří mohou ve vlacích IC RegioJet uplatnit studentskou slevu ve výši 25 %, a to aniž by v průběhu školního roku kamkoli dojížděli. Stačí se přitom prokázat pouze průkazem státem uznané střední či vysoké školy nebo mezinárodním průkazem ISIC. Hojně využívány jsou vlaky IC RegioJet také pro cesty k odletům na pražské ruzyňské letiště a na výlety do Prahy – například ve spojitosti výhodnými balíčky kombinující zlevněné jízdné a vstupné do největšího aquaparku v ČR – Aquapalace v Praze Čestlicích.

  Po zavedení nových spojů od září plánuje RegioJet přepravovat na trase mezi Ostravskem a Prahou až 4500 cestujících denně a postupně se RegioJet plánuje stát hlavním železničním dopravcem na trase Ostravsko – Praha.


  Zdroj obrázků:www.studentagency.cz
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Kalkulačka krabic na paletách
  USpaleta
  EUROpaleta
  Spedice
  Dohoda AETR
  Bodový systém
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  mýto ve Francii
  Autolékárnička 2011
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucemburku
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy