REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyRekordní hodnocení bezpečnosti nového Volva V40 v testu Euro NCAP

aktualizováno dne 5.9.2012

automobilová

Nové Volvo V40 získalo v kolizním testu Euro NCAP nejvyšší známku pěti hvězdiček. Celkový výsledek je nejlepší, jaký kdy byl v historii tohoto institutu dosažen.

„Je to fantastický výsledek. Jsme velmi hrdí, že máme jedno z nejbezpečnějších aut na světě. Učinili jsme tak další důležitý krok k dosažení našeho cíle pro rok 2020 - aby ve vozech Volvo nikdo nezemřel ani nebyl vážně zraněn,“ říká Thomas Broberg, vedoucí bezpečnostní poradce ve společnosti Volvo Car Corporation.

Evropský bezpečnostní institut Euro NCAP uvádí od roku 2009 celkové hodnocení pro každý model automobilu, který testuje. Samostatné testy se provádějí ve čtyřech různých podkategoriích, ze kterých poté vzejde celková známka. Mezi tyto čtyři kategorie patří ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční funkce.

Rekordně vysoký nebyl jen celkový výsledek. Ochrana dospělých pasažérů nového Volva V40 byla také oceněna nejvyšší známkou v historii tohoto testu, a to celých 98 %. Během vývoje nového Volva V40 bylo cílem zkonstruovat jej se stejnou úrovní bezpečnosti, jako mají větší vozy. Základem tohoto vynikajícího výsledku je holistický přístup, silná konstrukce a systémy, jako např. systém ochrany při nárazu zezadu WHIPS.

V kategorii bezpečnostních asistenčních funkcí získalo Volvo V40 maximální možný počet bodů. „Nové Volvo V40 bylo představeno jako nejinteligentnější a nejbezpečnější auto ve své třídě. Je vybaveno aktivními bezpečnostními systémy, jako jsou například automatické brzdění, detekce chodců pro ochranu chodců, asistent pro udržení vozidla v jízdním pruhu a funkce BLIS, která pomáhá řidiči odhalit vozidlo nacházející se v zadním slepém úhlu,“ říká Thomas Broberg.

Také v kategorii ochrany chodců Volvo V40 zaznamenalo nový rekord. Důležitým faktorem je například inovativní a unikátní airbag pro chodce. Čidla v přední části auta zaznamenají jakýkoli kontakt s chodcem. Pyrotechnický mechanismus uvolní čepy kapoty a nadzvedne ji pomocí airbagu. Tlumící účinek nafouknutého airbagu v kombinaci se zvýšením vzdálenosti od tvrdých součástí motoru pomáhá ochránit hlavu chodce před jakýmkoli nárazem. Euro NCAP v popisu tohoto systému mimo jiné říká: „Systém fungoval dobře. Kapota poskytuje dobrou ochranu ve všech místech, která by mohla přijít do kontaktu s hlavou chodce, díky čemuž je V40 první vozidlo, které v této kategorii získalo maximální počet bodů.“

Volvo Car Corporation již dříve získala od Euro NCAP Advanced Award (cena udělovaná pokročilým bezpečnostním funkcím) za svůj systém City Safety, který je standardně dodáván do všech verzí modelu V40. Funkce City Safety funguje při všech rychlostech až do 50 km/h, což je více, než nabízí jakýkoli jiný výrobce vozidel u obdobných systémů.

„Neustále pracujeme na zlepšování již tak vysokých úrovní bezpečnosti našich vozidel, a to díky průběžnému zkoumání důvodů dopravních nehod a hloubkovým znalostem výsledků kolizních situací,“ říká Thomas Broberg.


Zdroj obrázku:www.volvocars.com
Zdroj informací:www.volvocars.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy