topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladySPOLEČNOST RENAULT TRUCKS UDÁVÁ SMĚR UDRŽITELNÉHO ROZVOJE

aktualizováno dne 3.4.2012

automobilová

U příležitosti konání Týdne udržitelného rozvoje, pořádaného ve Francii od 1. do 7. dubna 2012, se společnost Renault Trucks rozhodla zrekapitulovat kroky, které v minulosti podnikla ve prospěch redukce dopadů svých aktivit a svých produktů na životní prostředí a ve prospěch rozvoje odpovědné silniční přepravy zboží.

Blaho zaměstnanců a důraz na rozmanitost ve středu zájmu sociální politiky

Nedílnou součástí udržitelného rozvoje je zajištění dobré životní úrovně jeho hlavních aktérů: zaměstnanců. Aktivity společnosti Renault Trucks v těchto otázkách se neomezují pouze na plnění povinných nařízení. Díky svému odhodlání pro vytváření vhodného pracovního prostředí, jemuž se firma věnuje od roku 2005, je nyní společnost Renault Trucks jednou z prvních francouzských firem, které využívají program Stresová observatoř. Stresová observatoř provedla od svého založení již čtyři průzkumy mezi lidmi na pracovištích. Výsledky byly konzultovány s dotčenými divizemi společnosti, na jejichž půdě pak byla podniknuta specifická opatření. Mezi roky 2010 a 2011 bylo v rámci plánu prevence stresu vyškoleno téměř tisíc vedoucích pracovníků, služebně mladších vedoucích pracovníků a zástupců odborů. V otázce genderových vztahů na pracovišti se výrobce zavázal po dobu tří let podporovat rovné příležitosti žen a mužů ve čtyřech oblastech: nábor nových zaměstnanců, vzdělávání, kariéra a harmonizace pracovního a rodinného života. Společnost Renault Trucks je dále od roku 2004 signatářem dohody United Nations Global Compact, která zavazuje firmy k boji proti korupci a k obraně lidských práv, k zajišťování vhodného pracovního prostředí pro zaměstnance a k ochraně životního prostředí.

Ochrana životního prostředí prioritou rozvoje výrobních závodů

V roce 2011 provedla společnost Renault Trucks kompletní bilanci emisí skleníkových plynů ve své továrně v Blainville-sur-Orne v Normandii. Výrobce v dané otázce zohlednil budoucí zákonná omezení a ve svých opatřeních je ještě předešel. Uvedený audit umožnil identifikovat hlavní místa produkce emisí CO2 , ale taktéž pokroky docílené prostřednictvím investic do výrobního zařízení v průběhu minulých let. Kompletní renovace lakovny kabin v roce 2010 tak kupříkladu umožnila dosáhnout mimořádného snížení CO2 ročně. Stejně tak nová lisovací jednotka uvedená do provozu v lyonské továrně byla navržena s cílem snížení spotřeby zdrojů, jako jsou maziva (zejména díky systému pro detekci úniku oleje), dále byla adaptována pro využití účinných a energeticky úsporných zařízení, přičemž poskytuje optimální osvětlení a prostor pro třídění odpadu a současně bylo s její pomocí docíleno snížení úrovně hluku ve výrobních prostorách. Společnost dále uvedla do provozu počítačový systém umožňující pravidelně monitorovat každý z výrobních závodů a trvale dohlížet na dodržování norem pro ochranu životního prostředí. Systém umožňuje vedení továrny přesně řídit implementace opatření pro plnění požadavků norem. Továrna v Lyonu tak zahájila on-line výukový kurz pod názvem „Uvědomění, kvalita, bezpečnost, životní prostředí“, který byl zapsán do firemní nabídky vzdělávacích kurzů.

automobilová Za udržitelnou silniční přepravu zboží

Po mnohaletém ověřování zahájila společnost Renault Trucks v roce 2011 sériovou výrobu svého 100% elektrického vozidla, modelu Renault Maxity Electrique (3,5/4,5 t), modelu Renault Premium Distribution Hybrys Tech (19/26 t) s hybridním pohonem (diesel-elektrickým pohonem) a prostřednictvím modelu Renault Premium Distribution CNG pokračovala v prodeji svých vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Velké distribuční firmy ve spolupráci s předními přepravními společnostmi zahájily provoz těchto vozidel a přispěly svým dílem k jejich nadále probíhajícímu vývoji a zdokonalování. V září 2011 tak bylo francouzské společnosti Carrefour dodáno experimentální vozidlo v podobě dosud největšího 100% elektrického kamionu pro přepravu zboží, modelu Renault Midlum o celkové hmotnosti 16 t. Společnost Renault Trucks pokračovala ve svém úsilí o propagaci produktů a služeb zaměřených na snižování spotřeby paliva a redukci emisí oxidu uhličitého. Nabídka sady řešení Optifuel čítá mnoho produktů: Optifuel Technology vtělenou do nejmodernějších vozidel a špičkové technologie; Optifleet, telematická služba umožňující sledování vozidel v reálném čase, Optifuel Programme, který zahrnuje školení hospodárné jízdy (Optifuel Training) a programové vybavení pro měření a analýzu spotřeby paliva (Optifuel Infomax). Tato nabídka byla v Německu oceněna prvním Evropským titulem za přínos k udržitelnému rozvoji v oboru dopravy. Dále byly do prodeje uvedena vozidla s Optiroll, systémem kontrolovaného volnoběhu propojeného s omezovačem otáček, který maximálně využívá setrvačnosti vozidla za účelem snížení spotřeby paliva. V roce 2011 prošlo školením hospodárné jízdy společnosti Renault Trucks 7 000 řidičů a vedoucích pracovníků firemních vozových parků. Díky školení lze dosáhnout až 15% úspory paliva. Od roku 2007 již bylo vyškoleno více než 14 000 osob. V neposlední řadě uvedla společnost Renault Trucks na trh aplikaci NavTruck určenou pro smartphony, která představuje první speciální GPS pro těžká nákladní vozidla, jež díky optimálnímu navádění usnadňuje práci řidičům a umožňuje jim tak snižovat spotřebu paliva.


Zdroj informací:www.renault-trucks.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy