REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyŘSD odsunulo opravy a údržbu až po prvním prázdninovém víkendu

aktualizováno dne 25.06.2014

ostatní

Ředitelství silnic a dálnic se připravuje na dopravně velmi náročný víkend, kdy hromadné odjezdy na prázdniny mohou zkomplikovat dopravu. V modernizovaných úsecích dálnice D1 bude po dohodě s ředitelem Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR plk. Ing. Tomášem Lerchem zvýšený dohled. ŘSD také od čtvrtka 26. 6. do pondělí 30. 6. omezí na hlavních tazích z důvodu začátku prázdninového provozu opravy a údržbu a odsune je na začátek týdne. Kromě probíhající modernizace na dálnici D1 a již probíhajících oprav se na první prázdninové dny (čtvrtek, pátek, sobota, neděle) na hlavních tazích žádné práce neplánují. ŘSD také po dohodě se smluvními partnery zajistilo posílení zásahových vozidel odtahových společností, která jsou rozmístěna v pohotovosti v blízkosti nájezdů na dálnici či na parkovištích u čerpacích stanic během modernizace dálnice D1.

„Z průzkumů intenzity dopravy víme, že čtvrtek, pátek a sobota jsou na začátku prázdnin z hlediska dopravy nejnáročnější. Osobně na tento víkend dohlédnu a tým pracovníků ŘSD bude připraven řešit případnou vzniklou situaci. Chtěl bych apelovat na řidiče, aby respektovali dopravní značení, a aby modernizaci D1 uzpůsobili styl jízdy. Nebezpečnou, rychlou jízdou ohrožujete nejen ostatní řidiče, ale také bezpečnost a zdraví všech osob provádějících práce na dálnicích a silnicích většinou za plného provozu,“ vyjádřil se generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš. „Hlavní tepny budou kvůli výjezdu na prázdniny z hlediska oprav volné, neplánujeme na nich žádné zásadní práce, které by odjezd komplikovaly,“ dodává Kubiš.

Odtahové služby budou mít posílenou službu určenou na odtahy, zavedly také nepřetržité pohotovostní služby. Jsou napojeny na vysílačky integrovaného záchranného systému a disponují také vozidlem rychlého zásahu, tkz. pojízdnou dílnou, které je připraveno se na místo poruchy nebo nehody v modernizovaných zúžených profilech dálnice dostat dříve než samotná odtahová vozidla. Pro zásahy v opravovaných úsecích jsou vyčleněna dvě vyprošťovací vozidla s hydraulickou rukou a v pohotovosti je neustále připraveno speciální vozidlo na odtah kamionů.

Velké dopravní omezení bude v sobotu 28. 6. 2014 v souvislosti s demolicí objektů bývalého Oděvního podniku Prostějov. Od 6:00 do 8:00 h bude převeden provoz na rychlostní komunikaci R46 od 24 km do 25 km v pravém jízdním pásu do rychlého jízdního pruhu a v levém jízdním pásu do pomalého jízdního pruhu. V rámci zvýšení bezpečnosti bude rychlostní komunikace R46 v dané kilometráži, ve spolupráci s Policií ČR, na dobu pět minut před odstřelem a pět minut po odstřelu, tedy od 07:00 až 07:10 uzavřena úplně.

Informace o aktuální situaci na dálnicích a silnicích mohou řidiči sledovat na informačním webu ŘSD www.dopravniinfo.cz. Aktuální informace mohou získat také díky aplikaci, která řidičům zpřístupňuje dopravní informace z českých dálnic na tzv. chytrých mobilních telefonech. Ta je zdarma ke stažení na www.dopravniinfo.cz/mobilni-aplikace.


Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Zdroj informací:www.rsd.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy