REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyChimera burácí vstříc budoucnosti

aktualizováno dne 2.7.2014

nákladní

Chimera je zatím poslední velkolepý show truck od slavného konstruktéra Svempy Bergendahla. Vozidlo má velmi poutavý vzhled a sílu mu dodává spolehlivý motor Scania V8, díky kterému dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,6 až 5 sekund.

Toto vozidlo je v pořadí čtvrtý Svempův show truck a dá se očekávat, že stejně jako jeho předchůdci si získá řadu fanoušků po celém světě. Jedinečný tahač debutoval na Trucker & Country Festival ve švýcarském Interlakenu, který se konal o posledním červnovém víkendu.

"Svým jasně futuristickým vzhledem Chimera vyplňuje dosavadní prázdné místo v naší kolekci. Tento show truck je extrémně stylový nejen díky propracovanému designu, ale také zásluhou efektně odhaleného motoru. Jeho pokrokovost je demonstrována použitím vysoce kvalitních materiálů, a že to s technologiemi budoucnosti myslíme vážně, potvrzuje i stoprocentně funkční hybridní pohon,"uvedl Jan Richter, designér společnosti Svempas.

Vývojový tým společnosti Svempas začal na návrhu tohoto tahače pracovat přibližně před pěti lety. Za celou dobu vývoje prošly návrhy četnými změnami a stranou úprav nezůstal ani motor. "Původně jsme měli v plánu směřovat vzhled k retro stylu, ale nakonec jsme se rozhodli pro současný design po všech stránkách," říká Richter. "Náš show truck navíc dostal do vínku ryzí závodní výraz. A i když jsme pečlivě dodržovali základní designový rukopis značky Scania, podařilo se nám udělat pořádný krok vpřed."

Jan Richter, designér ze společnosti Svempas, doufá, že vozidlo udělá na fanoušky stejně dobrý dojem jako předešlé tahače. Přesto připouští, že tento design nemusí být od prvního momentu přijímán s nadšením. "Naši fanoušci očekávají něco neobyčejného a já mohu hrdě prohlásit, že přesně to jim teď nabízíme."

Vozidlo nese jméno mytologického zvířete Chiméry – ta je často popisována jako oheň chrlící tříhlavý kříženec lva, draka a kozy, jež má namísto ocasu hada. Chiméra je dokonce často spojována s ještě mocnějším Gryfem, tedy symbolem společnosti Scania.

Vozidlo Chimera se kromě festivalu v Interlakenu představí i 26. a 27. července na festivalu Truckstar v nizozemském Assenu a od 20. do 23. srpna bude k vidění na akci Elmia lastbil v Jönköpingu ve Švédsku. V Norsku si bude možné vozidlo Chimera prohlédnout od 4. do 9. září na výstavě TRANPORTmessa v Gardemoenu a 12. až 14 září na výstavě Dyrsku'n ve městě Seljord. Chybět samozřejmě nebude ani na závodech tahačů Le Mans’ 24 Heures Camions, a to 11. a 12. října. A s největší pravděpodobností přibudou i další akce.

nákladní


Scania Chimera – technické údaje

 • Motor Scania V8 o objemu 16,4 l, výkon 1460 k, výhledově až 2190 k

 • Šest turbodmychadel Holset

 • Výfukový systém z nerez oceli

 • Upravená 6-stupňová převodovka Allison

 • Karoserie vyvinutá společností Laxa Special Vehicles s použitím modifikované kabiny řady P spolu s komponenty kabiny řady R

 • Hmotnost 4780 kg, především díky trubkové konstrukci z nerezavějící oceli

 • Podvozek s nezávislým zavěšením předních kol A-link, duální tlumiče na každé straně
 • Zdroj obrázku:www.scania.cz
  Zdroj informací:www.scania.cz
  Kategorie novinky:nákladní doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy