topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyScania zvyšuje povědomí o zdraví a bezpečnosti

aktualizováno dne 25.4.2012

automobilová

Scania školí řidiče o bezpečné a úspornější jízdě už více než 20 let. Nyní se soustředění na tuto oblast stupňuje.

Více než 1,2 milionu lidí umírá každý rok na silnicích ve světě a asi 50 milionů je při nehodách zraněných. Zjištění Světové zdravotnické organizace v roce 2008 při celkovém posouzení bezpečnosti silničního provozu ukazují, že je třeba vyvinout větší úsilí ve vzdělávání o bezpečnosti zejména v zemích s nízkými a středními příjmy, kde je přes 90 procent světových úmrtí na cestách.

Scania, jako globální výrobce těžkých nákladních vozidel má také obavy o bezpečnost silničního provozu a chce přispět k jejímu zlepšení. To je důvod, proč jsou její vozidla navržena tak, aby splňovala nejvyšší kritéria bezpečnosti a pohodlí řidiče. Řidiči mohou snadno posouvat, zvýšit, snížit a naklonit sedadlo i volant tak, aby bylo dosaženo co nejlepší možná jízdní pozice. Integrované bezpečnostní pásy a airbagy řidiče přispívají k pohodlí a bezpečnosti.

"Zaměřujeme se zejména na pohodlí řidiče. Právě řidič má největší vliv na bezpečnost silničního provozu, spotřebu paliva a opotřebení vozidla "říká Jens Schlyter, Scania Social responsibility manager.

Scania pomáhá řidiči zlepšit jeho zdraví a celkovou bezpečnost prostřednictvím vzdělávání, soutěží a různých aktivit s místními partnery. Společnost také spolupracuje s různými legislativními organizacemi ohledně bezpečnosti silničního provozu.

Scania aktivně pracuje na budování povědomí o bezpečnosti silničního provozu s důrazem na otázky o zdraví a bezpečnosti při svých soutěžích Scania Driver - nejlepší řidič kamionu na světě. Více než 115.000 řidičů kamionů se podílelo na těchto akcích a Scania očekává, že v roce 2012 do soutěže přiláká až 55.000 řidičů.

Řidiči se mohou připravovat na soutěže pomocí Scania školení řidičů, která se zaměřují na mnoho fyzických a psychologických aspektů řízení včetně lepší ergonomie, cvičení a stravy a způsobů, jak se vypořádat se stresem. Školení řidičů je k dispozici po celém světě


Zdroj informací:www.scania.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy