topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladySeminář RFID nabitý informacemi

aktualizováno dne 22.5..2012

skladování

„Kompletní řešení pro vaše skladovací procesy - automatizace vychystávání, Pick By Voice, Pick By Light, čárový kód, RFID“ byl název posledního semináře RFID Competence Centra (RFID CC), který se konal 18. dubna 2012 v průmyslové hale č. 11 v Rudné u Prahy.

Inteligentní sklad, inventarizace majektu i automatické vychystávání
Tradiční zaměření na efektivní využívání nejmodernějších technologií v oblasti identifikace zboží a technologických postupů v logistické praxi bylo doplněno o praktické ukázky technologií v reálných provozních podmínkách skladů, o případové studie z praxe nebo o ukázky praktického využití skladové manipulační techniky nebo čelních VZV vybavených skladovým hardwarem.

Toyota Material Handling a její zástupci se v nich například zaměřili na automatické vychystávání (Aleš Hušek, BT Automated Order Picking), demonstrace nejmodernějších vychystávacích vozíků BT vybavených hardwarem pro práci v rámci WMS systémů (Jan Kohák, vozíky BT Optio řady L, M a H pro nízko, středně i vysokoúrovňové vychystávání) a fleet management Toyota I_Site, který představuje účinný nástroj pro řízení a sledování flotily vozíků a snižování provozních nákladů i pro výchovu řidičů k bezpečné manipulaci bez nehod a kolizí, což je u vozíků vybavených citlivými terminály, čtečkami a dalším hardwarem ještě důležitější, než v případě běžných vozíků (Radek Greé, Toyota I_Site).

Jan Rydval a Pavel Hrdlička z IBM potvrdili aktivní vstup do RFID CC a seznámili posluchače s reálnými zkušenostmi a výhodami použití technologie RFID pro značení a inventarizaci majetku. Iniciátor vzniku RFID Competence Centra Milan Ludvík ze společnosti InCAPTIO prezentoval způsoby, jak technologie čárového kódu, RFID a VOCOLLECT Voice Directed Warehouse umožní výrazně snížit náklady, zvyšovat produktivitu práce, snižovat chybovost a zajišťovat maximální spolehlivost.

Petr Stejskal a Rostislav Schwob vysvětlil význam Warehouse Management Systemu od Aimtecu a ukázali, jak lze zrealizovat inteligentní sklad, který propojuje všechny vstupní technologie do logických celků a umožňuje přímou vazbu mezi jednotlivými procesy. Hlavní evoluční změnou v inteligentním skladě je fakt, že skladník nechodí za zbožím, ale zboží jde za ním. Odbourávají se tak zbytečné ztrátové časy a dosahuje se nulové chybovosti.
Role jednotlivých společností
skladování Společnost InCAPTIO (dříve GATC) dodává kompletní řešení pro čtení a zápis RFID tagů, snímání čárových kódů a technologie Vocollect včetně komplexních služeb pro nastavení, zprovoznění a následnou podporu řešení po celou dobu provozu. Nedílnou součástí je i vývoj a implementace kompletních softwarových řešení pro dané oblasti.

Toyota Material Handling CZ poskytuje celou škálu „RFID-Ready“ manipulační techniky od vychystávacích vozíků, přes čelní vozíky až po specializované retraky. Zajišťuje odborné zázemí předního výrobce manipulační techniky a demonstrační skladové i konferenční prostory, kde je celý funkční celek prezentován.

Vzhledem k tomu, že se ani technologie RFID neobejde bez spolehlivého informačního systému, který je schopen načtené informace zpracovávat a vyhodnocovat, poskytuje společnost Aimtec do projektu vlastní Warehouse Management System DCIx, který je schopen využívat RFID identifikaci pro efektivní skladové transakce. WMS DCIx neřídí pouze RFID a čárové kódy, ale je schopen propojovat a řídit další nejmodernější skladové technologie – automatické skladové systémy, válečkové dopravníky, Pick by Light nebo Pick by Voice. DCIx tak kompletně přemýšlí za operátory a chybovost ve skladových operacích je nulová.

Společnost IBM má v RFID CC roli systémového integrátora a dodavatele specializovaného řešení evidence a správy majetku pomocí RFID technologií. Současně vystupuje jako garant jednání se státními institucemi a organizacemi, které mají vliv na dění v oblasti RFID, a které hrají klíčovou roli pro zavedení technologií RFID do každodenní praxe.


Zdroj informací:www.toyota-forklifts.eu
Kategorie novinky: skladování dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy