REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyŠKODA chce v Austrálii pokračovat v úspěšné sérii

aktualizováno dne 18.6.2014

automobilová

Z Nového Zélandu a z Nové Kaledonie už dvakrát double. Na International Rally of Queensland dosáhla ŠKODA dvou triumfů v řadě.

Po dvou double v obou prvních soutěžích letošní sezóny chce tým ŠKODA MRF, startující s tovární podporou, pokračovat v úspěšné sérii i v třetím podniku Australsko-pacifického mistrovství (APRC). Na „International Rally of Queensland“ v Austrálii ve dnech 21. a 22. června proběhne rovněž duel jezdců s vozy ŠKODA o celkové vedení: v čele jsou nyní společně obhájce titulu Gaurav Gill a mistr Evropy Jan Kopecký.

„Překrásný Pacifik, průměrné teploty nad 20 stupňů a nekonečné písečné pláže – na to se spolujezdcem Pavlem Dreslerem bohužel nebudeme mít čas, když na australskou Sunshine Coast poprvé přijedeme jako soutěžní jezdci. Naopak: Čeká nás tvrdá práce, neboť zdejší šotolinové tratě, stranou od turistických center, kladou na jezdce i vozy vysoké nároky. Pokud budeme chtít i tady vyhrát, nebude k tomu stačit jen rychlost, ale i trochu chytrosti. Jsme připraveni,“ říká Jan Kopecký.

Dvaatřicetiletý jezdec odcestuje do Austrálie s velkou dávkou sebevědomí, konečně, ve druhém podniku sezóny na exotické Nové Kaledonii slavil první vítězství v APRC, když se umístil pře Gillem. Po první soutěži na Novém Zélandu bylo pořadí obou vozů Fabia Super 2000 opačné: Tehdy triumfoval Gill před Kopeckým.

„Duel s Gauravem bude zase napínavý. Je dobře, že se v týmu takhle ,hecujeme‘,“ říká český jezdec. Na „International Rally of Queensland“ budou mít Gaurav Gill a jeho spolujezdec Glenn Macneall opět výhodu zkušenějších. V minulém roce posádka dlouho bojovala o vítězství, druhý den byli ale nuceni závod vzdát. „Tentokrát to samozřejmě chceme napravit. Rally je ale technicky velice náročná a podstatnou roli může sehrát i počasí,“ odhaduje Gill.

Zejména lesní úseky mohou být za deště velice kluzké. Trať často vede také na velice úzkých šotolinových cestách ve vnitrozemí za pobřežím Sunshine Coast. 16 rychlostních zkoušek o celkové délce přes 236,97 kilometrů budou zatěžkávací zkouškou pro lidi i techniku. ŠKODA by v Austrálii mohla svým třetím vítězstvím v řadě dosáhnout hattricku v APRC. Obě soutěžní posádky navíc mají společný cíl, a tím je obhajoba titulu v hodnocení značek. Zde je ŠKODA po úspěšném zahájení sezóny jasně ve vedení.

Pro českou automobilku mají starty v APRC strategický význam. Cílem je nadále zvyšovat povědomí o značce na mezinárodních trzích. ŠKODA chce v příštích letech zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně, rozvíjet se chce především na růstových trzích v Asii...

Víte, že...

...kořeny „International Rally of Queensland“ sahají až do roku 1968? Tehdy se poprvé konal podnik, který byl předchůdcem „Rally Queensland“. Podnik je nyní i součástí australského rallyového mistrovství a je tak v celé sérii podnikem s nejdelší tradicí.

...„International Rally of Queensland“ byla do Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) poprvé započítána v roce 2009?

...„International Rally of Queensland“ byla původně pořádána v nejbližším okolí Brisbane? Od roku 1997 se pořádá ve vnitrozemí za překrásným pobřežím Sunshine Coast, více než 150 kilometrů severně od milionové metropole. Letošní motto: „Sun, Sea, Speed“.

...ŠKODA v rámci APRC vyhrála „International Rally of Queensland“ už dvakrát? V roce 2012 triumfoval Australan Chris Atkinson s vozem Fabia Super 2000, v roce 2013 zvítězil Fin Esapekka Lappi.

...ŠKODA po obou vítězstvích v tradiční australské rally získala také titul APRC? V roce 2012 se šampionem APRC stal Chris Atkinson, v roce 2013 byl rallyovým králem australsko-pacifického regionu korunován Gaurav Gill.

...Austrálie je s rozlohou 7,7 milionů kilometrů čtverečních šestou největší zemí na světě? Jen samotné pobřeží je dlouhé 35.876 kilometrů.

...australský „Velký bariérový útes“ na pobřeží Queenslandu je největším útesem na světě? Je dlouhý 2.300 kilometrů a je největší strukturou na světě, vytvořenou živými organismy.

...šest podniků Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) se koná v regionech, v nichž žije přes 2,5 miliardy lidí?

Číslo „International Rally of Queensland“: 20
V minulém roce zajeli oba piloti vozů ŠKODA na „International Rally of Queensland“ ve všech dvaceti hodnocených rychlostních zkouškách nejlepší časy. Esapekka Lappi byl nejrychlejší ve 13 rychlostních zkouškách a nakonec vyhrál i celou rally. Pozdější šampion APRC Gaurav Gill dosáhl sedmi nejlepších časů.

Asijsko-pacifické mistrovství (APRC), výsledky hodnocení značek po dvou ze šesti podniků:
1. ŠKODA, 75 bodů; 2. Proton, 36; 3. Mitsubishi, 32; 4. Renault, 25; 5. Subaru, 13

Asijsko-pacifické mistrovství (APRC), výsledky hodnocení jezdců po dvou ze šesti podniků:
1. Gaurav Gill, 66 bodů; 1. Jan Kopecký, 66; 3. Michael Young 36, 4. Mark Pedder, 32; 5. Tom Wilde 25


Zdroj obrázku:new.skoda-auto.com
Zdroj informací:new.skoda-auto.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy