topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


ŠKODA kráčí od rekordu k rekordu

aktualizováno dne 11.1.2012

automobilová

„Prvním rokem jsme působivě realizovali naši Růstovou strategii 2018,“ shrnul uplynulý rok předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Podstatně jsme zvýšili tempo a dosáhli jsme nového odbytového rekordu. Navíc jsme podstatným způsobem zvýšili výrobu, prodeje a zastoupení na mezinárodních trzích a v Evropě i na našich růstových trzích jsme zaznamenali výrazný růst,“ prohlásil předseda představenstva.

Za celý rok 2011 představovalo 879 200 dodávek na celém světě novou rekordní hodnotu a podíl na světovém trhu ve výši přes 1,4 %. Další cíl je jasně definován – do roku 2018 mají celosvětové prodeje značky ŠKODA vzrůst minimálně na 1,5 milionů vozů ročně. „K tomu automobilka v roce 2011 vybudovala vynikající základnu. Také v roce 2012 budeme modelovou paletu značky ŠKODA rozšiřovat a naše aktivity v Evropě a na mezinárodních trzích dále posilovat,“ zdůraznil Prof. Vahland.

Dynamické růstové trhy

Také v Rusku bylo z pohledu celého roku 2011 dosaženo nového rekordu. Se 74 100 vozy zde bylo prodáno o 62,5 procenta více vozů než v roce 2010 (45 600).

V Číně byly prodejní výsledky nadále na vzestupu, za rok 2011 vzrostly o 21,9 procenta na 220 100 vozů.

Model Rapid, který byl v listopadu představen v Indii, zaznamenal dobrý start prodeje a byl v této zemi dokonce zvolen i rodinným automobilem roku. Velice pozitivně se za celý rok vyvíjel také indický trh, důležitý pilíř růstové strategie značky. Značka ŠKODA zde v roce 2011 zvýšila svůj odbyt o 49,9 procenta a prodala více než 30 000 vozů.

Budování kapacit – doma i v zahraničních závodech

Česká automobilka expanduje a investuje do nových modelů, značek a kapacit. Hlavní závod v Mladé Boleslavi bude do poloviny roku 2012 podstatně rozšířen. Po ukončení stavebních prací se počítá s výrobou třetího modelu vedle současných bestsellerů Octavia a Fabia. Výrobní kapacita modelu Octavia v tomto závodě současně vzroste z 800 na 1 200 vozů denně. V českém závodě společnosti ŠKODA ve Vrchlabí se budou od konce roku 2012 vyrábět přímo řazené převodovky DSG pro celý koncern, tedy pro značky ŠKODA, Volkswagen, SEAT a Audi. V ruském závodě na výrobu osobních vozů v Nižním Novgorodu bude Volkswagen Group Rus společně s ruským partnerem vyrábět také vůz ŠKODA Yeti. A oba společné čínské podniky koncernu Volkswagen budou do nových závodů a produktů do roku 2016 investovat zhruba 14 miliard Euro. Dosud se v Číně vyráběly modely Octavia, Fabia a Superb, v roce 2013 přibude i model Yeti. S touto investicí vytváří podnik důležité podmínky pro růst v budoucích letech.

„Jsem velkým optimistou, pokud se jedná o náš budoucí vývoj. Proto investujeme do našich závodů doma i ve světě a do rozvoje odbytových organizací ve všech regionech. A samozřejmě chceme být úspěšnější než naši konkurenti,“ prohlásil šéf prodeje Stackmann.

Modelová ofenzíva se rozjíždí

Malý vůz Citigo a indická kompaktní limuzína Rapid byly úspěšně uvedeny na trh koncem roku 2011 jako první představitelé modelové ofenzívy značky ŠKODA. Citigo pro značku otevírá silně rostoucí segment malých vozů – v roce 2011 napřed v České republice, od roku 2012 také v dalších zemích. Také model Rapid, uvedený v Indii, má pro růstovou strategii značky ŠKODA rozhodující význam. S modelem Rapid je ŠKODA nyní zastoupena také v největším segmentu na indickém trhu.

Dodávky zákazníkům v roce 2011 (modely ŠKODA v porovnání s rokem 2010):Octavia 372 900 vozů + 16,9 % Fabia 266 800 vozů + 16,5 % Superb 116 700 vozů + 18,1 % Yeti 70 300 vozů + 33,7 % Roomster 36 000 vozů + 11,4 % Rapid/Indie 1 700 vozů Citigo/Česko více než 500 vozů

Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2010
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2010 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy