REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyHnací ústrojí I-Torque zajišťuje skvělé jízdní vlastnosti a snižuje spotřebu paliva

aktualizováno dne 14.9..2012

Díky neustálému vývoji může společnost Volvo Trucks nabízet to nejlepší hnací ústrojí na trhu nákladních vozidel. Nový systém Volvo I-Torque splňuje požadavky směrnice Euro 6 a poskytuje výjimečnou jízdní charakteristiku. Společně se systémem I-See dokáže ústrojí I-Torque snížit spotřebu paliva až o 10 %.
automobilová

Přísná směrnice Euro 6 klade na vývojáře motoru velké požadavky. Vyhovět novému standardu bez zvýšení spotřeby paliva skutečně není nic jednoduchého. Nicméně nové hnací ústrojí Volvo I-Torque, které bude na evropský trh uvedeno na podzim roku 2012, požadavky normy Euro 6 splňuje a přitom ještě dokáže značně snížit spotřebu paliva. Jak už samotný název napovídá, přednosti systému I-Torque jsou vysoký točivý moment a nová automatizovaná převodovka s řazením bez přerušení silového toku. Ústrojí I-Torque se může pochlubit točivým momentem 2800 Nm a vysokým výkonem i v nízkých otáčkách. Díky tomu jsou vozy velmi tiché. „Nižší otáčky znamenají méně časté vstříknutí paliva, méně zplodin a také méně tření. Systém I-Torque využívá nejúčinnější otáčky motoru D13, tedy rozmezí mezi 900 a 1200 otáčkami za minutu," vysvětluje Mats Franzén, vedoucí oddělení strategie motorů společnosti Volvo Trucks. Video si můžete prohlédnout na stránkách www.youtube.com/volvotrucks.

Dva základní kameny vysokého výkonu a dobrých jízdních vlastností
Na vysokém točivém momentu poskytovaném hnacím ústrojím I-Torque se podílí dvě hlavní součásti - nový motor D13 Euro 6 o výkonu 460 koňských sil a točivém momentu 2800 ot./min a nová, dvouspojková verze automatizované převodovky I-Shift. K navýšení účinnosti a snížení dopadu na životní prostředí pak přispěla velmi účinná turbosestava, nově vyvinutý software, technologie Common Rail a systém recirkulace výfukových plynů (EGR).

Dvouspojková převodovka
Nová převodovka nese název I-Shift 2. Díky ní se společnost Volvo Trucks stala první automobilkou, která do nákladních vozů pro vysoké zatížení montuje dvouspojkovou převodovku. „Díky dvouspojkovému systému nedochází k přerušení točivého momentu, a to ani ve chvíli přeřazení. Motor díky tomu může pracovat v optimálních otáčkách a zajišťovat tak pohotovější zrychlení a výjimečnou ovladatelnost vozu. Navíc došlo ke snížení spotřeby paliva a tvorby hluku," podotýká Astrid Drewsen, produktový manažer systému I-Torque. „Vůz se chová, jako kdyby měl dvě převodovky. Jednu rychlost máte zrovna zařazenou díky první převodovce a druhý stupeň už je připraven v té druhé. Samotná změna rychlostního stupně se odehraje v téměř nepostřehnutelném okamžiku, aniž by došlo k přerušení přenosu hnací síly," dodává Astrid Drewsen.

10% úspora paliva se systémem I-See
Systém I-Torque dokáže snížit spotřebu paliva až o 4 %. A pokud se tento systém zkombinuje se systémem I-See, což je technologie zdokonalující jízdu kopcovitým terénem, která obsahuje také různá další drobná vylepšení, lze ušetřit až 10 % pohonných hmot. „U průměrného nákladního vozu tak ročně ušetříte 4100 l paliva. Na snižování spotřeby pracujeme neustále a každá nově vyvinutá drobnost dokáže ušetřit pár kapek paliva navíc. Ale ubrat rovných 10 % najednou, to už je pořádný skok - vlastně nemá daleko k revoluci," uvádí Mats Franzén.

Dostupná efektivní hnací ústrojí
Výroba systému Volvo I-Torque se v Evropě rozběhne na podzim 2013, takže systém bude připraven na uvedení normy Euro 6 v platnost. Ještě předním však bude na trh uveden první motor D13 pro model Volvo FH splňující tento standard. Technologie použitá u prvního motoru Euro 6 se v určitých ohledech od systému I-Torque odlišuje, nicméně tvorba zplodin bude na stejné úrovni. To znamená 77% snížení tvorby oxidů dusíku a 50% snížení emisí pevných částic. První motor splňující požadavky směrnice Euro 6 vychází z osvědčené pohonné jednotky Euro 5, která bude s novou řadou Volvo FH rovněž nabízena. Stejně jako původní motor i novinka v nabídce je provedena jako řadový šestiválec s jednotkami vstřikovačů a systémem selektivní katalytické redukce (SCR) ve výfukové soustavě. Aby však motor vyhověl novým emisním požadavkům, využívá také recirkulace výfukových plynů (EGR) a filtru pevných částic (DPF). Tyto systémy společnost Volvo Trucks již několik let nabízí v USA a Japonsku.


Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy