topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - Sklady2012 Shell Eco-marathon: Pneumatiky Michelin zlepšují spotřebu pohonných hmot

aktualizováno dne 12.6.2012

automobilová

Společnost Michelin podpořila i v roce 2012 projekt Shell Eco-marathon, který se uskutečnil v Rotterdamu v Holandsku. Celkově 227 týmů z 24 zemí se zapojilo do boje o co nejnižší spotřebu. Cílem akce bylo dojet co nejdále s jedním litrem paliva v nádrži. Výrazným výsledkem byl úspěch týmu Microjoule-La Joliverie (Francie), kteří ujeli se svým vozítkem na pneumatikách Michelin, které jezdí na vodíkový pohon 2,832.8 km v kategorii Prototype Gasoline fuel class.

Soutěžení na městkém okruhu, poprvé v historii evropské části Shell Eco-marathonu, nabídlo nové možnosti soutěžním týmům. Zde se nacházelo pět 90° zatá ček, kde si soutěžící vyzkoušeli také své jezdecké schopnosti. Brzdění, přidávání plynu a zatáčení představovalo 50% výsledků. Městský okruh a závodění na něm jednoduše demonstroval praktickou využitelnost znalostí pro budoucí mobilitu v městských aglomeracích a zároveň přiblížil soutěž blíže divákům.

Stejně jako v uplynulých letech, tak se i v letošním roce Michelin opět zapojil do soutěže se speciálně vyvinutými pneumatikami s extrémně nízkým valivým odporem. Zajímavostí je, že tyto pneumatiky mají až 6 krát nižší úroveň valivého odporu ve srovnání s běžnou úspornou pneumatikou MICHELIN EnergyTM Saver. To je také důvod, proč Michelin významně pomáhá řidičům aktivně snižovat spotřebu paliva.

V uplynulých letech obouval Michelin více než 80% soutěžících v kategorii prototypů, která zahrnuje ultra moderní vozy navržené tak, aby dosáhly co nejnižší spotřeby paliva. Pro kategorii městské koncepty, kde závodí automobily podobné těm, které můžete vidět v běžném provozu, dodává Michelin standardní nízkoenergetické pneumatiky. Zde je procento zastoupení tohoto obutí ještě vyšší, 90%. To, že pneumatiky hrají důležitou roli ve snižování spotřeby paliva je všeobecně známo, nicméně jejich vliv je mnohem významnější právě v kategorii prototypů. U standardních vozů ovlivňují pneumatiky 20% spotřeby paliva. U prototypů je to však již okolo 60%.

Při vývoji nových produktů se skupina Michelin vždy zaměřuje na řešení, která v sobě kombinují několik výzev budoucí mobility, jako bezpečnost, dlouhou životnost a nadstandardní efektivitu při využití paliva. V roce 2012 Michelin investoval přibližně 600 millionů EUR do výzkumu a vývoje.


Zdroj informací:www.michelin.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy