REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyStrojvedoucí LEO Express jsou připraveni

aktualizováno dne 11.10.2012

První desítka strojvedoucích společnosti LEO Express udělala poslední povinný krok předtím, než začne plně řídit moderní soupravy tohoto nového vlakového dopravce. Úspěšně totiž absolvovala odbornou zkoušku znalosti vnitřních předpisů dopravce a také provozovatele dráhy (Správy železniční dopravní cesty).
železniční

„Provoz našich vlaků na trase mezi Prahou a Ostravou bude zajišťovat okolo 20 strojvedoucích. Těchto devět již k LEO Express nastoupilo, další nás posílí postupně do konce roku. Neměli jsme problémy s jejich náborem, hlásili se sami. Láká je hlavně možnost pracovat na zcela nových moderních soupravách, často je to i touha po změně. V tuto chvíli zaměstnáváme vesměs zkušené strojvedoucí, kteří dříve pracovali u jiných železničních dopravců. Zacvičujeme již ale i tři zcela nové strojvedoucí, mezi nimi jednu ženu,“ říká Jan Paroubek, provozní ředitel LEO Express, který se také aktivně podílí na zkouškách vozidel, výcviku strojvedoucích a byl zároveň tím desátým přezkoušeným strojvedoucím.

Jeho slova potvrzuje i Tomáš Král, strojvedoucí-instruktor LEO Express: „Dříve jsem dlouhá léta působil u národního dopravce. Když se na dopravním trhu objevila nová mladá dynamická společnost LEO Express, taková ´štika v rybníce´, neváhal jsem. Tato firma mi nejen ochotně nabídla uplatnění nabytých zkušeností a možnost podílet se na jejím rozvoji, ale především trofej v podobě řízení zbrusu nově vyrobených švýcarských elektrických jednotek řady 480 na relaci Praha – Bohumín. Je to jako vyměnit ojeté auto za nové. Strojvedoucí LEO Express se musí naučit jiný způsob ovládání, než na který byl zvyklý z českých lokomotiv. Vím ale určitě, že řídím nejkrásnější a nejdůležitější vlak v mém životě,“ zdůrazňuje nadšeně Tomáš Král.

Strojvedoucí – to je pravý „pán“ vlaku. Především řídí samotný vlak a stará se o něj z technického hlediska. Přitom průběžně komunikuje se zbytkem palubní posádky. Zajišťuje také vedení vlaků, provádí výchozí a konečné technické prohlídky vozidel. Průběžně sleduje technický stav přidělených souprav a v případě potřeby objednává jejich opravy, popř. drobné opravy provádí sám. V případě mimořádností v provozu či jiné potřeby aktivně komunikuje s dispečerem LEO Express a dispečery provozovatele dráhy.
LEO Express již od léta pilně cvičí také své první stevardy a stevardky, dispečery, operátory call centra a pokladní. Počet členů vlakových posádek a dalších pracovníků nezbytných pro prosincový rozjezd dopravy společnosti LEO Express mezi Prahou a Ostravou přesáhne na konci roku 2012 stovku.


Zdroj obrázku:www.le.cz
Zdroj informací:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy